Nem engedték be a Vasas szakszervezetet a Suzukiba, útlezárással tiltakoznak

VPP 2019-05-28 11:12:00

Törvényi kötelezettségük ellenére sem engedték be május 23-án a Suzuki esztergomi gyárába a Vasas Szakszervezeti Szövetséget, hogy találkozhassanak tagjaikkal, pedig közel 300 ember dolgozik ott tőlük - írja a Népszava.

A Munka törvénykönyve szerint, ha csupán egyetlen szakszervezeti tag is van egy cégnél, akkor oda a szakszervezeti vezetők igenis bemehetnek, a Suzuki ennek nem tett eleget.

Emiatt a Vasas úgy döntött, válaszul ma reggel 8 órától délután fél 5-ig útlezárással tiltakozik. Egy közleményben fogalmazták meg követelésüket, miszerint a gyár azonalli hatállyal helyezze vissza azt az alkalmazottat, akit azután bocsájtottak el, miután a szakszervezet kinevezte titkárának.

A Suzuki szerint „írásbeli párbeszédet” folytatnak, de a Vasasnak máig nem sikerült igazolnia, hogy valóban lennének a gyárban tagjai - nyilatkozták a Népszavának. Állításuk szerint amint ez megtörténik, beengedik őket.

A szakszervezet ezt cáfolja, elmondásuk szerint bár a többség tart a retorziótól, ezért maga fizeti be a szakszervezeti díját, de tagjaik között vannak olyanok is, akiknek a fizetésükből vonják le azt, épp ezért a gyárnak is tudnia kell, hogy tagok. 

Szólj hozzá!

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?

Pornográf képeket csalt ki kiskorú lányoktól egy győri férfi

Az ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolja.

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.