Nem csak nálunk van megdöbbentően meleg idő, Ausztráliában már a kocsikban is elkészül a sertéssült

ugytudjuk.hu 2019-12-18 07:23:00
Tíz óra alatt elkészül egy másfél kilós darab.

Iszonyú hőhullám söpör végig jelenleg Ausztrálián. Egy férfi viszont megtalálta a tikkasztó hőség jó oldalát is, az ország nyugati felén ugyanis már akkora a meleg, hogy simán el lehet készíteni egy háromfogásos menüt az autók műszerfalán.

Stu Pengelley a hétvégén úgy döntött, nem a sütőbe vág be egy másfél kilós sertéssültet, hanem az anyósülésen hagyja, hátha elkészül estére a vacsora. Stu Perth-ben él, a Facebookon osztotta meg, hogyan ment a sütögetés. A férfi szerint reggel hétkor már harminc fok volt a kocsijában, délután egyre viszont elérte a pokol bugyrait az autó, ugyanis

81 fokig szökött fel a hőmérő higanyszála.

Stu hozzátette, hogy a kocsijának sötétített ablakai vannak, és még egy jókora lyuk is éktelenkedik az autó tetején, szóval elképzelhető, hogy más kocsikban még ennél is magasabb hőség uralkodhat. 

A férfi végül egész napra a kocsiban hagyta a húsdarabot, azt mondja, tíz óra kellett ahhoz, hogy teljesen átsüljön. Délután ötkor emelte ki a sültet a rögtönzött sütőből, addigra már csak 65 fok volt a jármű belsejében.

Stu egyébként nem csak azért hajtotta végre a kísérletet, hogy megfőzze a vacsoráját, ezzel a mutatvánnyal ugyanis arra akarta felhívni az ausztrálok figyelmét, hogy semmit se hagyjanak a kocsijukban, főleg nem a gyerekeket és az állataikat. A videó után az ausztrál rendőrség is megszólalt, azt tanácsolták a helyieknek, hogy ha azt tapasztalják, hogy gyermek, vagy négylábú ragadt egy parkoló kocsiban, akkor inkább hívják őket, és csak a legutolsó esetben törjék be a járművek ablakait. 

(Metro)

Szólj hozzá!

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.