Néhány nappal a halála előtt nehéz döntést hozott Karel Gott

ugytudjuk.hu 2019-10-05 15:21:00
Szomorú...

Karel Gottnál először 2015 novemberében jelentkeztek egészségügyi nehézségek, amikor nyirokcsomórákot diagnosztizáltak nála. Az intenzív gyógykezelésnek köszönhetően sikerült legyőznie a tumort, az egészségügyi problémák tovább kísérték. Több alkalommal is kórházba került tüdőgyulladással vagy légzési nehézségekkel.

Idén szeptemberben elismerte, hogy a rákbetegség akut leukémia formájában visszatért. "Mintegy egy évvel ezelőtt vérképzési problémák jelentkeztek nálam mielodiszplasztikus szindróma formájában. Több különböző gyógykezelési forma ellenére viszont sajnos ez átalakult akut leukémiává. Ambuláns kezelésen veszek részt, kórházba járok ellenőrzésekre, melyek keretén belül az orvosok figyelemmel kísérik az egészségi állapotomat" - árulta el nemrégiben.

A cseh Blesk információira hivatkozva a Novy Cas közölte, hogy Gott néhány nappal a halála előtt úgy döntött, befejezi a gyógykezelést. A kilátástalan és kimerítő kórházi harccal szemben azt választotta, hogy inkább csendben elmegy otthon, családja körében.

A Seznam Zprávy portál egy neves onkológust, Pavel Klenert idézve azt írta, hogy az akut leukémia, amelybe Gott is szenvedett, nagyon agresszív és nincs ellene gyógyszer. "Két lehetőség van. Csontvelő-átültetés vagy kemoterápia" - szögezte le. Magas kora és a korábban már abszolvált kemó gyakorlatilag kizárta, hogy a kezelés eredményes legyen.

"A családi körben való távozás volt Gott számára az optimális, ugyanis ha az orvosok megpróbáltak volna vele valamilyen intenzív gyógykezelést, attól nagyon szenvedett volna, és még így sem járt volna sikerrel" - mondta.

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.