Néhány hét múlva még a Holdnál is közelebb merészkedik hozzánk egy aszteroida

Fehér Buda 2020-07-10 17:41:00
Űrmértékkel nézve csupán egy karnyújtásnyira lesz tőlünk a 49 méteres monstrum.

Néhány hét múlva igencsak közel fog elhúzni mellettünk egy aszteroida. A NASA adatai szerint a 2011 ES4 névre keresztel űrszikla szeptember elsején közelíti majd meg a földet, a dologban az az izgalmas, hogy az aszteroida "mindössze" 72 ezer kilométerre közelít meg minket,

így az űrmonstrum közelebb lesz hozzánk, mint a Hold maga.

A NASA azt mondja, az aszteroida a leghosszabb része 49 méteres, és közel harminc ezer kilométer per órás sebességgel dönget az űr vákuumjában. Az amerikai űrkutatók azonban nyugalomra intenek minket, az aszteroida nem fog ütközni a Földdel, de a közelsége miatt felkerült egy olyan listára, amin a lehetséges veszélyeket tartják számon a szakemberek.

A Daily Star már azt írja, hogy a listán szereplők közül a 2011 ES4 kerül hozzánk a legközelebb, habár az augusztus 23-án érkező 2020 FA1 is elég közel, 7 millió kilométerre repül el mellettünk. 

A NASA egyébként egyre többet foglalkozik a közelünkben elhaladó aszteroidákkal, nemsokára egy olyan expedíciót is indítanak, amelynek során egy robotot küldenek a 16 Psyche névre elkeresztelt űrsziklára. Ez az aszteroida azért keltette fel a kutatók érdeklődését, mert rendkívül sok fémet rejt a belseje, a vassal, nikkellel és arannyal gazdag égitest a számítások szerint többet ér, mint az egész földi gazdaság.

Forrás: Daily Star

Szólj hozzá!

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.

Letöltendő börtönre is ítélhetik a szombathelyi csalót

Majd’ 10 milliót kért kölcsönt de esze ágában sem volt visszadni.

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.