Negyvenöt percig bírtuk a Fradi ellen

ugytudjuk.hu 2020-08-20 18:49:00
A szünetben még vezetett is az SZKKA, a végére azonban kijött a különbség.

A Bajnokok Ligájában is induló FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként játszott felkészülési mérkőzést a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia NB I-es csapata.

Természetesen a Fradi volt az edzőmeccs toronymagas esélyese, ám a Szombathelyikezilabda.hu tudósítása szerint nem feltartott kezekkel, hanem kifejezetten bátran kezdett az SZKKA. Csire Fanni az első percben a gólja után a nagy fájdalmakkal hagyta el a pályát, remélhetőleg nem súlyos a sérülése. Tomasevics remek védéseket mutatott be korábbi klubja ellen, de a 7. percben így is 5-3-ra vezetett a Fradi. Tomasevics újabb bravúrját egy szemet gyönyörködtető akció követte, melynek végén Horilszka góljával zárkóztunk, majd Agbaba is betalált (7-6). Tomasevics pazar teljesítményének is köszönhetően Horváth Petra egyenlített, Bandelier bombájával pedig a vezetést is átvettük a 15. percben, 8-9. A BL-induló Fradi egyáltalán nem tudott fölénk kerekedni, sőt, a 26. percben Pődör szemfüles góljával már kettővel is vezettünk, 14-12-re. Az első félidő második felére kiválóan összeállt a védekezésünk is, harcosan, keményen védekeztek a lányok. A félidő utolsó perceiben nem tudtuk kihasználni az emberelőnyt, de így is 17-16-ra vezettünk a szünetben. 

A második félidő elején előbb egyenlített majd átvette a vezetést a Ferencváros, de Horilszka büntetőből egalizált, 18-18. Felváltva estek a gólok, továbbra is tartottuk a lépést a hazaiakkal, sőt, a 40. percben újra nálunk volt az előny, 22-20-as vezetésünknél az FTC trénere, Elek Gábor kért időt. Hamar egyenlített a Fradi, majd a 45. percben már kettővel vezetett (25-23), így Marosán György rendelte magához övéit. Üres kapura kaptunk két újabb gólt és kezdett fáradni a csapatunk. Az utolsó 10-15 percben kijött a két gárda közötti különbség, mélyebb kerete miatt jóval frissebb volt a Fradi, amely így folyamatosan növelni tudta a különbséget. 45 percig pariban voltunk a Fradi vendégeként, de a hazaiak végül 10 góllal, 36-26-ra megnyerték a találkozót. 

"Nagyon elégedett vagyok az első 45-47 perccel, utána sajnos elfáradtunk. Ez a sebesség azért megvisel minket, nyilván ott már kicsit jobban kellett forgatnom a csapatot. Picit jobban estünk szét, mint amivel elégedett lennék, de az első 45 perc méltó volt ahhoz, hogy augusztus 20-án televízióban szerepeljünk. Dolgozunk tovább, és bízom benne, hogy a következő mérkőzésünkön 60 percig fog tartani az a színvonal, amit képviseltünk. Örülök neki, hogy mindkét csapat felkészülését szolgálta ez a mérkőzés"

- értékelte a mérkőzést a portálnak az SZKKA vezetőedzője, Marosán György

FTC-Rail Cargo Hungaria - Szombathelyi KKA 36-26 (15-16).

Szólj hozzá!

Villámgyors netet hozna Győrbe a Telekom

Ne ijedjünk meg, ha „idegenek” méricskélnek a ház körül.

Nyári időutazás

Így változott meg a strandélmény az elmúlt 30 évben.

Újra zavartalan a forgalom az 1-es főúton

Frontális ütközés miatt volt korábban teljes útzár

Felújítják a szombathelyi Székely Bertalan utcát

Jövő héten szerdától péntekig lehet munkagépekre számítani.

Mindneki nyugodjon meg! Nem igaz, hogy magzatkárosító a szúnyogirtás

Hivatalos közlemény adott ki a szúnyogirtást végző szakmai szervezet.

Százhúsznál több újonc vonult be Győrben a légvédelmi rakétaezredhez

Ez az "Embert a vasra!" toborzókampánynak köszönhető.

Lányát és vejét is befogadták a szülők győri otthonukba, cserébe bántalmazták őket

A nénit a lakásból is kizárták, ilyenkor a lépcsőházban sírdogált.

Újra kellett éleszteni egy férfit vasárnap délután a tatai vasútállomáson

Az utas újraélesztését az InterCity-n utazó két rendőr kezdte meg.

Egy órán belül kétszer okozott balesetet a gyirmóti Fittipaldi

Tette mindezt ittasan, majd mindkétszer elhajtott a helyszínről. 

A vihar a szombathelyi villamos áramszedőjét sem kímélte

Balesetveszélyes lett a kiállított közlekedési emlék.

Kismarosiné Fekete Andrea lett Szombathely idei hétköznapi hőse

Sokat köszönhetnek a családok a Fészkelődő Gyerekkuckó megálmodójának.

Görbicz Anita tegnap Orbán Balázs mellett tűnt fel az Audiban

Ez annak összefüggésében különösen érdekes, hogy Orbán Viktor bejelentette, lecserélik Győr parlamenti képviselőjét.

Orbán Viktor szerint az Audi Győrben számíthat a magyar kormányra

Az új Q3 gyártásának startján tartott beszédet a miniszterelnök.

Utcára szabadul a művészet Szombathelyen!

Július 19-én jön az URBAn pARTy – Belvárosi UtcaFeszt.

Apja megölte, feldarabolta a fiát, aztán elásta Szombathelyen

25 éves bűnügyi rejtély végére került pont Szombathelyen.