Négyszer annyi fiatal érkezik idén a Szombathelyi Kézilabda Klubhoz, mint tavaly

Fehér Buda 2020-06-29 14:21:00
Ketten külföldről érkeznek Szombathely hívó szavára, de sok a visszatérő is.

Közel 20 új beiratkozóval bővül a Szombathelyi Kézilabda Klub utánpótlása. Az újonnan érkező fiatalokról Pődör Zoltánt, az SZKKA elnökét kérdeztük, aki elmondta, hogy 7-8 gyerkőc a középiskola első osztályában kezdi majd meg a tanulmányait Szombathelyen, hatan évközben iratkoznak át a megyeszékhelyre, hogy ott folytassák a tanulmányaikat, újabb hat növendék pedig az ELTE Savaria Egyetemi Központban indítja majd a tanévet.

A beiratkozók számán látszik az is, hogy a klub tavalyi diadalmenete megdobta a jelentkezők lelkesedését, hiszen egy évvel ezelőtt 5 újonccal számolhatott az SZKKA. Így a tavalyihoz képest négyszer annyi jelentkezőt könyvelhetett el a klub.

Ketten egészen messziről, külföldről költöznek majd Szombathelyre,

egyikük a szlovákiai Nádszegről érkezik a megyeszékhelyre, míg másikuk ugyan eredetileg szegedi, de egy ideje már Svájcban él, onnan fog hazajönni, hogy az SZKKA tagja lehessen. Az újonnan érkezők mellett több olyan gyerkőc is van, akik eredetileg szombathelyiek voltak, és most az SZKKA miatt térnek vissza a városba. 

Pődör elmondta, hogy jelenleg a növendékek elhelyezését próbálja megoldani a klub, nagyjából heten lesznek olyanok, akik már betöltötték a tizennyolcadik életévüket, így ők albérletbe kerülnek. A többieket a város kollégiumaiba próbálják elhelyezni, az elnök szerint fontos, hogy olyan lakhatást biztosítsanak a fiatalok számára, ahol hétvégenként is meg tudnak szállni, hiszen a fiatalok ekkor fognak versenyezni.

Pődör szerint ennek a kritériumnak a város két kollégiuma felelne meg, de mindkettőben kapacitáshiánnyal küzdenek. A klub már egyeztetett Horvát Attilával (Éljen Szombathely!), így most a városházával közösen próbálnak megoldást találni a problémára. Pődör azt mondja, mindenképpen minőségi és mennyiségi megoldást kell találni, hiszen a növendékek napi életét befolyásoló tényező lesz a lakhatásuk.

Szólj hozzá!

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.