Négy győri játékos került be az Eb-re készülő, női kézilabda-válogatott bő keretébe

Vágvölgyi Bálint 2020-10-22 15:08:13
A decemberi tornára 16 játékos nevezhető, a kontinensviadal során hat cserére nyílik lehetőség.

Danyi Gábor és Elek Gábor szövetségi kapitányok csütörtökön kihirdették a magyar női kézilabda-válogatott 35 fős bő keretét a decemberben sorra kerülő norvég-dán közös rendezésű Európa-bajnokságra.

A magyar szövetség honlapja szerint kizárólag a névsorban szereplő játékosok léphetnek pályára a tornán, a rajtra 16 játékos nevezhető, a kontinensviadal során hat cserére nyílik lehetőség.

A bő keretben csak Magyarországon szereplő játékosok kaptak helyet, a Ferencvárost 12, a Vácot és a Siófokot öt-öt, a Győr csapatát pedig négyen képviselik.

A december 3-tól 20-ig tartó tornán a magyar együttes a trondheimi C csoportban december 4-én Horvátországgal, 6-án Szerbiával, majd 8-án a világbajnok Hollandiával játszik. A négy csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe.

A magyar válogatott bő kerete:

kapusok:
Bíró Blanka (Ferencváros), Janurik Kinga (Ferencváros), Szikora Melinda (Siófok), Pásztor Bettina (Kisvárda), Triffa Ágnes (Vác)

jobbszélsők:
Faluvégi Dorottya (Győr), Katona Flóra (Mosonmagyaróvár), Kovács Anett (Ferencváros), Lukács Viktória (Győr), Such Nelli (Siófok)

jobbátlövők:
Kiss Nikoletta (Siófok), Klujber Katrin (Ferencváros), Kovács Anna (Debrecen), Szekerczés Luca (MTK), Tomori Zsuzsanna (Siófok)

rányítók:
Kovacsics Anikó (Ferencváros), Lakatos Rita (Vác), Szucsánszki Zita (Ferencváros), Vámos Petra (Debrecen), Tóth Eszter (Mosonmagyaróvár)

beállók:
Kisfaludy Anett (Ferencváros), Pásztor Noémi (Ferencváros), Szabó Laura (Vác), Tóvizi Petra (Debrecen), Helembai Fanny (Vác)

balátlövők:
Csiszár-Szekeres Klára (Ferencváros), Háfra Noémi (Ferencváros), Kácsor Gréta (Vác), Kopecz Barbara (Érd), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK)

balszélsők:
Fodor Csenge (Győr), Hársfalvi Júlia (Siófok), Márton Gréta (Ferencváros), Puhalák Szidónia (Győr), Schatzl Nadine (Ferencváros)

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.