Ne sokat habozz, ha még ingyen szeretnél parkolni a szombathelyi vasútállomás környékén

Farkas Bazsi 2018-08-17 16:45:00
Már készítik elő a parkolóórák helyeit.

A júniusi közgyűlés fideszes többsége szavazta meg azt az előterjesztést, ami a fizetőparkolók kiterjesztését javasolta. Az előterjesztés szerint a vasútállomás környékén sok olyan utcában is fizetni kell majd a parkolásért, ahol eddig ezt ingyen lehetett megtenni. A döntés értelmében, szeptember 1-től fizetni kell a: 

  • Széll Kálmán utcában (A Vörösmarty Mihály utca és az Éhen Gyula tér között.),
  • a Széll Kálmán utca 51. A-C. tömbbelsőben,
  • a Kisfaludy utcában (A Vörösmarty Mihály utca és a Nádasdy utca között),
  • az Éhen Gyula tér 1-3.,
  • és a Vasút u. 1-7. előtti parkolókban.

A napokban már ki is alakították azokat a talapzatokat, amikre majd a napelemes jegykiadó automatákat felszerelik. 

Az új helyeken mindenhol 200 forintot kell majd lecsengetni egyetlen óra parkolásért. 

Ezzel együtt pedig jónéhány helyen változik majd a forgalmi rend is. Egy irányú lesz például a Kifaludy Sándor utca Vörösmarty és Nádasy közti szakasza. Itt csak a Vörösmarty irányába lehet majd haladni. 

Szomorú egyébként, hogy a városvezetők még mindig a fizetőparkolók kiterjesztésében látják a szombathelyi parkolás megoldásának kulcsát. Ezzel azonban egy darab új parkoló nem létesül, csak a régieket sarcolják meg, miközben a városban érezhetően egyre többen járnak autóval és lassan a közlekedés megfolytja az utakat. 

Korábban volt arról szó - még a bal oldali frakció terjesztette elő -, hogy a fizetés helyett legyen időkorlátos a parkolás. Ezt azonban a fideszes képviselők lesöpörték az asztalról. Marad tehát a sarc. 

Új parkolókat legutóbb 2017 novemberében adtak át a szombathelyi belvárosban, akkor egy 46 férőhelyes placcot vehettek birtokba az autósok. Természetesen óradíj ellenében. 

Szólj hozzá!

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.