Nagyot ment az új Star Wars sorozat, a The Mandalorian első évada

Szabó Mátyás 2020-02-05 19:10:00
A kritikusok és a rajongók egyaránt imádták, idén jön a folytatás!

Tavaly november 17-én rajtolt el a The Mandalorian első része a Disney+ -on. Már a megjelenés előtt is nagy volt a felhajtás a Disney legújabb élőszereplős sorozata körül, a rajongók is kíváncsian várták az első évadot.


A legutóbbi Star Wars trilógia elég vegyes kritikákat kapott, egy pénztermelő filmgyár összecsapott kirakós elemeinek tűnhetnek a régebbi részek fényében, még a sorozat rajongóiból is vegyes érzelmeket váltottak ki.

Ehhez képest a The Mandalorian valami egészen mást hozott, mint amire az ember az új trilógia után számítana. Adott a főhős, egy mandalori fejvadász (Pedro Pascal), akinek le kell szállítania egy célszemélyt, akit a rajongók csak Baby Yoda néven ismernek. A madalórinak megesik a szíve a csöppségen, miután leszállította a megbízóinak. Egy hirtelen jött ötlettől vezérelve visszaveszi őt tőlük, ezzel magukra haragítva a fejvadász szövetséget. 

Ez a sorozat egy pozitív csalódás szinte mindenkinek az új filmek után. Egy olyan Star Wars élményt nyújt, amit már nagyon régen nem láthattunk a filmvásznon! Az események pörögnek, minden résszel egy kicsivel jobban megismerhetjük a karaktereket. Nincsenek üres percek, időhúzás, mindennek célja van az epizódokban. Bébi Yoda roppant cuki, a harcok látványosak, a történet pedig kifejezetten érdekes. Megteremti azt a hangulatot, amire a fanok már régóta vártak és nem csak őket, de a mezei nézőt is odaköti a képernyő elé.

Az első évad leforgatása kb. 120 millió dollárba kerül, ami 8 részre lebontva 15 milliót jelent epizódonként. Ezzel ez minden idők egyik legdrágább sorozata, pedig még csak az első évad jelent meg belőle. 


Érdekességképpen, a Baby Yoda bábu amit a sorozatban láthatunk 5 millió dollárba, azaz kb 1 milliárd 500 millió forintba került.

A széria első évadjának sikere vitathatatlan, hatalmas nézettséget generált, csak az első héten több, mint 100 millióan nézték meg. A megjelenés után nem sokkal az IMDb-n 9 fölötti értékelése volt, mára ez 8.8-ra állt be.

A második évad megjelenése idén szeptemberre várható, kíváncsian várjuk, hogy hogyan alakulnak a fejvadász és a kis zöld szerzet kalandjai a Messzi messzi galaxisban!

Szólj hozzá!

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.