Nagyon rezgett a léc a Kecskemét ellen a Falcónak

Farkas Bazsi 2018-12-14 20:51:00
A szombathelyiek bealudtak a végén.

A Falcónál négy légiós játszott, a beteg Curry ugyan beöltözött és leült a kispadra, de nem lépett pályára. Váradi, Pustahvar, Reddic és Norfleet kosaraival nagyon gyorsan meglépett a hazai csapat. A vendégek mestere, Forray Gábor 14-4-nél kért először időt. Állandósult a különbség, az első negyed után 29-21 volt az állás.

A folytatásban Karahodzsics büntetőire 6 ponttal válaszolt a Falco, gyorsan következett a második vendég időkérés. A Falcónak minden bejött, főleg a Pustahvar-Balmazovics duó játszott jól, már 19 ponttal is vezettek a hazaiak, a Kecskemét viszont nem igazán találta a ritmust. A félidőben 51-32 volt az állás.

Pustahvar büntetője után elérte a húszat a különbség, aztán fokozatosan elkezdett csökkenni az előny, a 27. percben először kért időt a Falco. Dimics hármasával tíz pont alá esett a különbség. Váradira sportszerűtlent fújtak, Dimics értékesítette mindkét büntetőjét. 65-58-ról indult a záró negyed.

Megzavarodott a Falco, három pontra is feljött a vendég csapat. Majdnem négy percet kellett várni, mire Balmazovics betalált a hazaiaknál. Izgalmasan alakult a vége, majdnem sikerült a Falcónak leadnia a 20 pontos előnyét, végül azért nyertek. A második félidőben mindössze 23 pontot szereztek a sárga-feketék.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 74–71 (29–21, 22–11, 14–26, 9–13)
Szombathely, Aréna Savaria, 2480 néző
V.: Győrffy P. A., Jakab L., Kulcsár T. (Fekete L.)

Falco: Norfleet 5/3, Váradi 12, Balmazovics 18/6, Pustahvar 8/3, Reddic 17. Csere: Bíró 9/3, Tóth 5.

KTE: Wittmann 13/9, Green 2, Djeraszimovics 20, Dramicsanin 19/6, Karahodzsics 4. Csere: Molnár M. 2, Dimics 9/3, Mészáros 2, Kucsera.

Kipontozódott: Norfleet, Bíró.

Szólj hozzá!

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.