Nagykanizsán tankolt egy Tigris harckocsi

Nagy Donát 2020-08-09 19:21:00
De valahogy közelebb lépve sem lett nagyobb.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket!

A Zala megyében, Nagykanizsán élő Gulyás Béla régóta rajong a II. világháború páncélosaiért, valamint 3-4 éve épít pedálos kisautókat, ebben a Tigrisben pedig találkozott a két szenvedély. Eredetileg tényleg lábhajtásos kivitelben akarta megidézni a legendás típust, de a hír hallatán annyian segítették ötlettel, alkatrésszel, alapanyagokkal, hogy egy grandiózusabb megoldás mellett döntött - írja a vezess.hu.

A modell végül megnőtt, és meghízott, közel 500 kilogrammos tömegének mozgatásához ezért 1,2 literes Opel Kadett-motor került bele.

A méretből és a kialakításból kiindulva azt várhatnánk, hogy a lánctalp csak álca, és gumikerekeken gurul a szerkezet, ám erről szó sincs. Az apró tank valódi lánctalpakat kapott, ezeken gördül előre, a görgőkön mozgó lövegtorony pedig kézzel mozgatható, ahogy maga a löveg is. 

Tigris tankkal a benzinkúton.

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

A lap szerint fél év kellett a teljes összeállításhoz, de minden munkaóra megérte, igazi látványosság a miniatűr Tigris, amibe egy felnőtt ember gond nélkül beleülhet. Legutóbb egy helyi benzinkút személyzetét, és vendégeit kápráztatta el, amikor beállt tankolni. 

Természetesen teherautóval juttatták a helyszínre a Tigrist, ami csak a videó, és a fotók kedvéért gurult pár métert forgalmon kívül, de így is nagy élményt adott mindenkinek, aki látta.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Forrás: vezess.hu

Szólj hozzá!

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.