Atlantiszi angyalszekta rituáléján kellett részt vennie a gyerekeknek a polgárőrszövetség nyári táborában

ugytudjuk.hu 2018-10-26 10:55:00
A szülők kiakadtak, mert nem értesítették őket erről, a Belügyminisztérium szerint ez nem igaz.

Nem mindennapi képzést kaptak az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) augusztusban Gyenesdiáson megtartott ifjúsági táborában - írja a 24.hu. A 14-18 éves fiatalok elvileg azért mennek ezekre a rendezvényekre - amiket egyébként a  Belügyminisztérium finanszíroz -, hogy ízelítőt kapjanak a polgárőrök tevékenységéből.

Horváth Róbert, az OPSZ ifjúsági, sport és karitatív alelnöke szerint a táboroztatás célja, hogy a résztvevők
 

olyan „előképzést” kapjanak, amivel a nagykorúság elérése után már képzett polgárőrként erősíthetik a civil szervezetet.

Idén az önvédelmi edzéseken és a szakmai felkészítésen kívül más típusú programmal is találkozhattak a fiatalok.

A Krisztus Esszénus Templomának Rendje nevű szekta mutatta be a Nagy Atlantiszi Angyalrituálé névre elkeresztelt valamit, amelynek során a csoport tagjai többek között az angyalokat, a földanyát és a mennyei atyát idézik.

Eközben természetesen kézrátételes gyógyítószeánszokat rendeznek. Ez az egész annyiból nem véletlen, hogy Horváth Róbert nemcsak a polgárőrség magas rangú tisztségviselője, hanem az esszénus rend Nagymestere is.

A gyerekek szülei levélében kértek magyarázatot a polgárőrségtől, hogy mégis hogyan kerülhetett bele ez a furcsa szertartás a tábor programjába, holott senki sem kért tőlük beleegyezést ehhez. A 24.hu információi szerint a Belügyminisztériumhoz is eljutottak ezek a levelek. Horváth Róbert azt állítja, a szülők tudtával zajlott a szertartás.

Szólj hozzá!

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.