Nagy a baj a kilyukadt távhővezetéknél Szombathelyen: olyan műszaki beavatkozás kell a javításhoz, amilyet még sosem végzett a szolgáltató

Nagy Donát 2020-03-02 18:52:00
Külön darut is felépítenek, az új parkoló pedig meg lesz bontva. A szolgáltatási szünet 4 napig tarthat, és megközelítőleg 2100 lakást fog érinteni.

Az Ugytudjukon még februárban írtuk meg, hogy újból kilyukadt a távhővezeték a szombathelyi Kodály Zoltán utcában, a Perint híd mellett. 

Ismét kilyukadhatott a távhő egyik vezetéke Szombathelyen

Nagy Donát Gőz száll a magasba a Kodály Zoltán utcában. Az Ugytudjuk olvasójától kaptuk a fent látható fotót arról, hogy munkagép is dolgozik a Perint híd melletti gőzölgésnél. Ezen a területen már korábban is volt probléma a távhő vezetékével, valószínűleg most is hasonló lehet a probléma.

A Szombathelyi Távhőszolgáltató a hibát feltárta, és a hibaelhárítás módját is meghatározta. Végleges megoldást csak a meghibásodással érintett távvezeték-szakasz cseréje jelenthet, ami komoly előkészítést igénylő műszaki munkálat.

Nemsokára kijavítják a szombathelyi távhővezeték hibáját

Nagy Donát Olykor látványosan gőzölög a terület, de a fűtés- és melegvíz-szolgáltatást így is biztosítani tudják. A hónap elején írtuk meg, hogy kilyukadt egy távhővezeték a Kodály Zoltán utcában. Nagy Donát Gőz száll a magasba a Kodály Zoltán utcában. Az Ugytudjuk olvasójától kaptuk a fent látható fotót arról, hogy munkagép is dolgozik a Perint híd melletti gőzölgésnél.

A javítással kapcsolatban hozzánk eljuttatott közlemény szerint ezzel egy olyan műszaki beavatkozásra kerül sor, amekkorát hibaelhárításban még nem végzett a cég.

Ennek a munkának felelősen csak komoly előkészítés után lehet nekiállni, éppen annak érdekében, hogy minden gördülékenyen menjen a kivitelezésben. A munka nagyságát talán érzékelteti az, hogy egy darut kell idehozni és telepíteni, mert a behelyezésre kerülő csővezeték-szakaszok darabja 1 tonna, csak daruval mozgathatóak

- írta levelében a Szombathelyi Távhőszolgáltató.

A hibaelhárításhoz előkészülnek, és mihelyt a megrendelt speciális anyagok is megérkeznek, el fogják kezdeni a munkát. Ennek pontos időpontját jelenleg még nem látják, azt viszont igen, hogy március 5-én a területet elkezdik előkészíteni. Itt egyrészt a területről kiszivattyúzzák a vizet, illetve a mellette található parkoló egy részét lezárják.

Sajnos az új parkoló egy részét is meg kell bontani a távvezeték cseréhez, egy másik részét pedig használni kell a csövek előkészítéséhez és a daru telepítéséhez.

A cserével érintett vezeték egy gerincvezeték, ami azt jelenti, hogy a kazánházból jövő nagy átmérőjű távvezetékről van szó. Azon idő alatt, amíg a cserét elvégzik, lesz olyan terület, ahol a kazánház és az ellátási terület távvezetéki összekötöttsége nem lesz folytonos. Ezen ellátási terület egy részét másik kazánházról ugyan el tudják látni, de sajnos lesznek olyan épületek, amelyek ellátása máshonnan nem megoldható.

A szolgáltatási szünet megközelítőleg 2100 lakást és közületeket is fog érinteni. Ezt a távvezeték-cserét még a fűtési időszak alatt szükséges elvégeznünk, mert olyan mennyiségű vízvesztésünk van, amit a kazánház üzembiztonságát veszélyezteti, így nem lehet sajnos a fűtési időszak végéig a fennálló hibával üzemelni. Jelenleg úgy látjuk, hogy a munkálatok 4 napig fognak tartani, azonban egy ilyen volumenű műszaki munka időtartamának meghatározása nagyon nehéz feladat, számos körülmény befolyásolhatja

- írják a közleményben.

A 4 nap a maximális időtartam, ameddig a szolgáltatást is érintő munkálatok tarthatnak, de természetesen ha előbb végezni tudnak, akkor azonnal megkezdik a szolgáltatást.

A hibaelhárítás megkezdésének időpontjáról tájékoztatni fogják a lakosságot és az érintett közületeket is.

A levélben kiemelik, hogy a meghibásodás ellenére a fűtés- és melegvíz-szolgáltatás továbbra is zavartalan a területen, csak a hibaelhárítás idejére lesz majd szolgáltatási szünet.

Szólj hozzá!

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.