Műtét vár a doppingvétség miatt másfél éves eltiltásból visszatérő Pars Krisztiánra

ugytudjuk.hu 2019-07-15 11:49:00
Indulna az országos bajnokságon és a dohai vb-n is.

Az olimpiai bajnok sportoló - akinek doppingvétség miatt kapott másfél éves eltiltása a múlt héten járt le - az M4 Sportnak hétfőn Szombathelyről úgy nyilatkozott, hogy februárban műtéten esett át, de a gondjai nem oldódtak meg, így injekciós kúrával próbálják kezelni a helyzetet, ősszel pedig újabb műtét vár rá.

Kiderült mivel bukott meg Pars Krisztián

Népszerű kábítószerrel akadt fenn.

"Ez az indulást nem, inkább az eredményt befolyásolja" - utalt a jövő hétvégi, budapesti országos bajnokságra. Mint mondta, a fájdalom abban gátolja őt, hogy gyors legyen, ami neki az erőssége volt, de bízik a rutinjában és abban, amit megtanult. Az ob-n 76 méter fölött szeretne dobni, amivel meglenne a világbajnoki induláshoz szükséges szint.

"Tudok edzeni, tudom csinálni a dolgokat, de úgy hetven százalékos mennyiségben és minőségben, ami annyit jelent, hogy olyan 76-77 méter a számítható eredmény" - tette hozzá. 

A vb-re ősszel kerül sor Dohában, a kalapácsvetők versenyét október 2-án rendezik, rá egy hétre pedig már újabb műtéti beavatkozást terveznek kezelőorvosával, hogy aztán az olimpiai felkészülés minél jobb legyen.

"Egy ilyen műtétből a felépülés legalább három hónap" - indokolta a vb után közeli időpontot a 37 éves, kétszeres Európa-bajnok és kétszeres vb-ezüstérmes Pars Krisztián.

(MTI)

Szólj hozzá!

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.

Csütörtökön utoljára módosítják Szombathely 2025-ös költségvetését

15 millió forintot a Haladás VSE, 55 millió forintot a Falco kap, de civil alapra, hídfelújításra, és térfigyelő kamera rendszer fejlesztésére is kell még pluszban pénz.