Multifunkcionális rendezvény- és sportcsarnok épül Zalaegerszegen

Farkas Bazsi 2019-06-28 17:32:00
Az új létesítmény a kosárlabda "szentélye" lesz.

Új multifunkcionális rendezvény- és sportcsarnok épül Zalaegerszegen, a Modern városok program keretében. A létesítmény kivitelezési dokumentációjának elkészítésére, valamint a beruházás előkészítésére kormányhatározattal 715 millió forint központi költségvetési támogatást kapott a város - jelentette be a pénteken Zalaegerszeg polgármestere. 

Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP) a sajtótájékoztatón azt mondta: a zalaegerszegiek régóta szeretnének egy korszerű sportcsarnokot. Az 1980-ban, hőszigetelés nélkül épült sport- és rendezvénycsarnokban az elmúlt évtizedekben nem történt jelentős felújítás, az épület fűtésrendszere elavulttá vált, az üléshelyek hiánya miatt lassan már mérkőzéseket sem lehet rendezni, az akusztikai körülmények miatt pedig színvonalas koncerteket sem lehet tartani.

Kitért arra is, hogy a régi épület nagy összegű ráfordítás után sem lenne alkalmas nívós, 21. századi feltételeknek megfelelő rendezvények tartására, ezért új, multifunkcionális rendezvény- és sportcsarnok épül. A mostani épületet - ha az új létesítmény elkészül a mögötte lévő területen - lebontják, és a helyén parkolókat alakítanak ki. 

A beruházás előkészítésére fordítható 715 millió forint a Zala Plaza melletti üres terület parkolóvá alakítását, valamint a közelben körforgalom megtervezését és új csomópont kialakítását is tartalmazza. Az építkezés a tervek szerint 2022-ben kezdődik el, és 2024-re elkészül a vadonatúj csarnok - fűzte hozzá. 

Az új létesítmény a kosárlabda "szentélye" lesz, a sportág megérdemli, hogy a szurkolók kulturált körülmények között vegyenek részt a mérkőzéseken - fogalmazott Vigh László a térség országgyűlési képviselője (Fidesz). 

Sifter Rózsa kormánymegbízott kiemelte: a kormány stratégiai ágazatnak tekinti a sportot.

Az új sportcsarnok a jövőnek, az új nemzedéknek épül - hangsúlyozta Böjte Sándor Zsolt (Fidesz-KDNP), a városrész önkormányzati képviselője. A továbbtanulási és sportolási lehetőségekkel, a kulturális programokkal és a munkahelyek megteremtésével lehet elérni, hogy minél több fiatal a városban maradjon, azok pedig, akik elmentek, visszatérjenek Zalaegerszegre - tette hozzá. 

Bánhegyi Péter, az Egerszegi Sport és Turizmus Kft. vezetője arról beszélt, hogy a mostani csarnok nagy kihasználtsággal működik, viszont a sport- és kulturális rendezvények lebonyolításakor, szervezésekor "egyre keményebb" technikai feltételeknek kell megfelelni, ezért nagy szükség van az új létesítményre. 


 

Szólj hozzá!

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.