Most már hivatalosan is együtt indul az ellenzék Sárváron az önkormányzati választáson

Fehér Buda 2019-08-08 16:14:00
Nyilvántartásba vette őket a Vas Megyei Területi Választási Bizottság.

A Vas Megyei Területi Választási Bizottság 1/2019. számú határozatában nyilvántartásba vette a Híd a Jövőnkért Egyesületet, tudtuk meg Németh Zsolttól, az egyesület elnökétől. A nyilvántartásba vétel azt jelenti, hogy az egyesület jelölő szervezetként állíthat polgármestert és indíthat képviselőket a megyében, illetve Sárváron. 

A Híd a Jövőnkért Egyesület a Mindenki Sárvárért Mozgalommal karöltve Németh Zsolt mérnök-közgazdászt indítja polgármesterjelöltnek. Sárváron nyolc egyéni választókörzet van, ezekben mind indítanak egy-egy képviselőt is.

A képviselők közt ott van Szabó Richárd gépészmérnök, közgazdász, Klimits István, irodavezető és buszvezető, és Zsigmond Tamás, nyomdaipari vállalkozó. A sárvári önkormányzati választáson egyetlen nőként indul Strompová Viktória tanár, és idegenforgalmi szakember. Az összefogás sorait erősíti még Szabó Lajos közgazdász, volt országgyűlési képviselő, jelenleg megyei és sárvári önkormányzati képviselő, Eiveck Péter, villamosmérnök, közgazdász, jelenleg szintén önkormányzati képviselő, valamint Bicsák Attila, tanár, közgazdász, biztosítási szakember. Egyéni körzetben indul Németh Zsolt is, aki szintén jelenleg önkormányzati képviselő, emellett mérnök és közgazdász. 

Az egyesület tagjai és képviselőjelöltjei a következő kettő hétben minden sárvári háztartáshoz eljuttatnak egy kinyomtatott kérdőívet, amelyben olyan kérdések szerepelnek, amelyek egyértelműen érintik a sárváriak életkörülményeit, és életminőségét. A kitöltők vagy az adott terület képviselőjelöltjének, vagy a kérdőíven szereplő egyesületi postafiók számra tudják majd visszaküldeni a kérdőíveket. 

Augusztus 24-étől aztán rákapcsolnak a képviselőjelöltek és az összefogás aktivistái: az arra elkészülő új újsággal, a Mindenki Sárvárért és az Európapártiak lapjaként megjelenő kiadvánnyal, valamint a hivatalos jelöltállításhoz szükséges aláíró ívekkel fognak majd becsengetni a sárváriakhoz. Németh Zsolt arra kér mindenkit, aki úgy gondolja, hogy a városban szeretne tenni az utak, járdák, a parkolás, a környezetvédelem az egészségügy, vagy minden más, az életünket befolyásoló tényező javítása kapcsán, aláírásukkal és majd szavazatukkal támogassák az összefogás képviselőjelöltjeit. 

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.