Mondvacsinált indokkal utasította el a parlament Szijjártó luxusjachtozásának kivizsgálását

Kovács Lilla 2020-09-11 19:07:00
A mentelmi bizottság elnöke szerint az indítvány nem felel meg a jogszabályoknak.

Elutasította parlament mentelmi bizottsága a jobbikos Stummer János indítványát, ami Szijjártó Péter ellen kezdeményezett vagyonnyilatkozati eljárást - írta meg a 444. A bizottság elnöke, a KDNP-s Hargitai János mindezt azzal indokolta, hogy

az indítvány nem felel meg a jogszabályoknak. 

Mindez azt jeleni, hogy a parlament nem fogja megvizsgálni, hogy tölthette nyaralását Szijjártó Péter azon a luxusjachton, ami Szíjj László, a Duna Aszfalt Kft. tulajdonosáé. 

Néhány év alatt vált a negyedik leggazdagabb magyarrá

Szíjj László tiszakécskei vállalkozó 1996-ban alapította meg a Duna Aszfalt Kft.-t, ami már a kezdetekben is jól szerepelt, ám a legnagyobb kiugrás 2015 után következett, mikor Simicska és Orbán viszonya megromlott: 2017-ben már a cég adózott eredménye meghaladta a 18,7 milliárd forintot, amiből Szíjj tulajdonosként 12 milliárd forint osztalékot vett ki. 2017-ben érdekeltségei összesen nettó 66,5 milliárd, 2018-ban pedig nettó 259,5 milliárd forintnyi megbízást nyertek el. 2020-ban a Forbes szerint ő a negyedik leggazdagabb magyar 207,4 milliárd forintos vagyonával. 

Így viszont az sem derülhet ki, hogy a miniszter ajándékba kapta a több milliós utat - amiről a vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményező Stummer azt írta, a törvény szerint nem fogadhatta volna el -, vagy fizetett érte a vállalkozónak, ami a vagyonnyilatkozata szerint nem lehetséges, az alapján ugyanis nem engedhet meg magának egy ilyen utat.  

Feljelentették Szijjártó Pétert a luxusjachtozása miatt

A nagy port kavart horvátországi luxuspihenése miatt feljelentették Szijjártó Péter külügyminisztert - írja a HVG. A Központi Nyomozó Főügyészség elárulta a lapnak, hogy eredmény még nincs, egyelőre a feljelentés elbírálás alatt van. Ahogyan korábban az Átlátszó cikke nyomán beszámoltunk róla: a külügyminiszter Szíjj László tiszakécskei milliárdos hétmilliárd forint értékűre becsült jachtján pihent családjával, arra azonban mostanáig nem adott választ, hogy az utat ki fizette.


„Egy valamirevaló jogállamban nem báboznak sem a főügyésszel, sem a Mentelmi bizottság vezetőjével, aki pedig ilyen ormótlan módon lebukik, mint Szijjártó Péter a nyáron, az másnap beadja a lemondását”

– fogalmazott a jobbikos képviselő.

Security Check Required

null

Szólj hozzá!

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Kósa Roland - Nem zsarolhatja Fidesz a győrieket a közszolgáltatásokkal

Az alpolgármester szerint a számok mást mutatnak, mint amit a Győr+ Média sugall a költségvetés kapcsán.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette.