Kilakoltatott mohácsi asszonyként mutatja be a velemi alkotóház Annus nénijét egy fake news oldal

Farkas Bazsi 2019-05-16 20:21:00
A hír igaz, csak nem így, és nem akkor.

Évekig törlesztette hitelét, de mire végzett, az önkormányzat elveszi a 69 éves mohácsi nő otthonát - írta pár nappal ezelőtt a Mérce. A lap arról számolt be, hogy Erzsi néni a mohácsi vásárcsarnok közvetlen szomszédságában lakik már negyven éve, saját tulajdonú, emeletes ingatlanban. Ötödik éve jár Ausztriába, ahol idősgondozással keresi a kenyerét. A kilakoltatási moratórium április 30-i lejártával azonban a 69 éves nő utcára kerül, mivel a szomszédos piac felújítása miatt az önkormányzat kisajátította a házát és annak udvarát. 

Eddig a hír, és akkor most egy picit szakmázzunk.

Az ilyen típusú híreket hívjuk a szakmában szocióanyagoknak. Az olvasókat ugyanis érdeklik a nehéz sorsú emberek történetei.

Empátiát éreznek, emiatt aztán elolvassák mi van velük, talán még meg is osztják a cikkeket. Nem egyszer külön mozgalom indul azért, hogy a cikkek főszereplőinek segítséget nyújtsanak.

Minél többet tud meg az olvasó a történetről, annál inkább érzi sajátjának. Ezért aztán a szerkesztők megpróbálnak ennek eleget tenni. Fotót közölnek a főszereplőről vagy, megkérik, hogy történetét ő maga mesélje el egy videóban.

Ami a legfontosabb, hogy a sztorihoz az olvasó tudjon arcot, szereplőt társítani. 

A Mérce cikkében azonban ilyen nem volt. Erzsi néni valószínű nem akart szerepelni, ám úgy néz ki egy másik - eléggé zavaros hátterű - fem3cafe.me-t ez nem érdekelte. A lap ugyanis átvette a Mérce cikkét, és kerestek maguknak egy olyan fotót, aminek szereplőjére illik a személyleírás.

Erzsi néni helyet az olvasók azonban Annus nénit kaptak. Aki ráadásul nem is mohácsi, hanem velemi. Az alkotóház lakója most már lassan több évtizede. Korábban ő volt a ház gondnoka és munkájáért cserébe élete végig lakhat az egykori Stirling-villában.

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.