Sajtótájékoztatón számolt be a szombathelyi városvezetés a jövő pénteken induló adventi vásárral kapcsolatban. Nemény András polgármester, Horváth Soma alpolgármester és Károlyi Ákos jegyző ismertették az idei programot.
Láthatóak lesznek a korábbi látványelemek is, amiket idén tovább bővítettek.

Ilyen újdonság lesz a rendezvénygömb a Fő téren, amit két héten át ad helyet különböző kulturális programoknak, így itt adnak koncertet többek között a Savaria Szimfonikus Zenekar művészei, illetve Holdosi Attila és Ujvári Tímea is. De az Agora is szervez ugyanide különböző gyerekprogramokat is, amik karácsonyhoz kapcsolódnak.
Az újdonságok közt lesz idén egy körhinta, ami a korcsolyapálya mellett állítanak majd fel. Horváth Soma elmondta, nem "búcsúi körhinta" lesz, hanem az adventhez illeszkedő, patinás darab.

A szóba jöhető tereket megvizsgálták biztonsági, statikai szempontból is, így került a választás a Borostyánkő Áruház előtti parkolóra. Emiatt néhány hétig zárva lesz ez a fizető parkoló, ám az áruház mögött egy jóval nagyobb, és olcsóbb fizető parkoló továbbra is a rendelkezésre áll majd. A polgármesteri hivatal dolgozói az elmúlt hetekben felmérték a parkoló kihasználtságát is, így ezt is figyelembe vették, amikor kijelölték a helyszínt.
Horváth Soma külön kiemelte azt is, hogy a városnak ezzel plusz bevétele lesz, ugyanis az óriáskereket üzemeltető vállalkozó többet fog fizetni a területhasználatért, mint amennyi bevétele lett volna a városnak a parkolójegyekből, ha azok 100 %-os kihasználtság mellett működnének.
A sajtótájékoztatón elhangzott, az idei vásár az újítások ellenére nem kerül majd több pénzbe, mint a tavalyi. Információink szerint az idei adventi vásár a város részéről 13 milló forintba fog kerülni. A bruttó 34 milliós kiadásokhoz nettó 21 milliós bevétellel számolnak.
A vásár biztonságáért a szombathelyi Metropolis Security Kft. felel majd, akik a helyi polgárőr egyesületekkel összehangolva tartják fenn majd a rendet.
Szólj hozzá!
Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?
Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.
Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van.
A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.
Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.
Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.
A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.
Stratégiainak minősítették a szállodavásárlást.
Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.
A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.
Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.
A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.
Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.
Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.
A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.
Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.
Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról.
A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.
Balog-Farkas Renáta töltheti be a posztot.
