Mindeközben transznemű és meleg szenátorokat is megválasztottak az Egyesült Államokban

Fehér Buda 2020-11-04 17:30:00
Meg egy olyat is, aki simán felül egy összeesküvés-elméletre.

Amíg mindenki arra vár, hogy jöjjenek az újabb információk az amerikai elnökválasztással kapcsolatban, közben szépen alakul az ország kongresszusa. Újból sikerült bejutnia a progresszív csoportnak, vagyis négy színesbőrű demokratának, Alexandria Ocasio-Corteznek, Ilhan Omarnak, Ayanna Pressley-nek és Rashida Tlaibnak. A négy képviselő az elmúlt években elég nagy rajongótáborra lelt a fiatal választók körében a liberális felfogásaik miatt, így könnyen kerültek be újból a kongresszusba, írja a Guardian.

A demokraták táborát erősíti mától Sarah McBride is, aki a történelem legelső transznemű képviselője lesz a kongresszusban. Miután kiderült, hogy a 30 éves politikusnak sikerült a bravúr, a Twitteren azt írta, reméli a győzelme megmutatja majd az LMBTQ gyermekeknek, hogy nekik is van helyük az Egyesült Államokban. McBride mögött egészen szép karrier áll, még Obama elnöksége alatt volt gyakornok a Fehér Házban. Később ő lett az első transznemű ember, aki felszólalhatott egy politikai gyűlésen az Államokban. 

McBride mellett Vermontban beválasztották a szintén transznemű Taylor Smallt az amerikai képviselőházba, így ő az ötödik transznemű törvényhozó az USA-ban. 

Bekerült még a kongresszusba Ritchie Torres is, egy 32 éves férfi, aki melegként éli az életét. Torres ezzel az első afro-latin képviselő a kongresszusban. A férfit New York 15. kerületében választották meg, ami a felmérések szerint az ország legdemokratább kerülete. Torres ezzel egyébként a legfiatalabb olyan képviselővé is vált, akinek latin gyökerei is vannak. 

Az USA megosztottsága viszont abban is megjelenik, hogy amíg néhány kerületben ilyen progresszív képviselőket választottak, addig bekerült a kongresszusba Marjorie Taylor Greene, egy republikánus üzletasszony, aki nyíltan felvállalja, hogy támogatja a QAnon néven elhíresült összeesküvést. Az összeesküvés eredetileg szélsőjobboldali csoportok fejéből pattant ki, a lényege pedig annyi, hogy az elmélet hívői szerint Trump olyan galád erőkkel veszi fel a harcot a Fehér Házban, akik gyermekekkel kereskednek a fekete piacon. A QAnonra egyébként eddig semmilyen bizonyítékot nem találtak.

Szólj hozzá!

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.