Mi legyen az év rovara?

Nagy Donát 2020-11-16 10:46:03
Még három hétig lehet szavazni.

A rovarok rendkívül sokfélék, és ahogy körülnézünk közöttük, egyre több meglepetéssel szolgálnak - írja a Magyar Rovartani Társaság. Kiemelkedő, színes egyéniségek is vannak köztük, akik akár meg is téveszthetik szemünket - mert nem azok, aminek első pillanatra látszanak. Különcségükkel meglepnek, és amint közelebbi ismeretségbe kerülünk velük, rögtön elismerésre méltónak találjuk őket.

Épp ezért jelölt a Magyar Rovartani Társaság három különleges fajt a 2021. év rovarának:

  • a kolibrit imitáló kacsafarkú szendert,
  • a lepkére hasonlító keleti rablópillét,
  • és a darázsutánzó ékfoltos zengőlegyet.

A szavazás javában tart, az összes beérkezett voks már meghaladta a 4900-at! Részeredményt nem hirdetnek idén, hadd maradjon az utolsó pillanatig izgalmas, hogy melyik jelölt nyeri a versenyt.

A szavazás december 6-án éjfélig tart, voksolni pedig ezen a linken lehet.

 

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.