Megtiltotta az önkormányzat, hogy a Vasvári Krónika használja a város nevét, mert néha kritikával illetik a vezetést

VPP 2019-07-20 16:30:00
Úgy tűnik, nem örültek neki, hogy az egyesület közéleti témákkal kapcsolatban is felszólalt.

Vasvár Város Önkormányzata nem engedélyezte a civilekből álló szervezet számára, hogy "Vasvári Krónika Egyesület" néven jegyeztessék magukat. Szerintük a fideszes vezetésnek nem tetszett, hogy Facebook-oldalukon időnként - teljesen normális hangnemben - szóvá tették, miféle valós problémák vannak a városban.

Az Egyesület szerint ilyenre még nem volt példa, hisz olyan szervezeteknek is engedélyezni szokták a városnév használatát, akik direkt a városvezetés leváltására jöttek létre. Erre példaként hozzák fel a Mindenki Pécsért Egyesületet vagy a Közösen Szentgotthárdért Egyesület.

Saját elmondásuk szerint a Vasvári Krónikát helyi civilek hozták létre leginkább azért, hogy a város történetét és látnivalóit bemutassák Facebook-oldalukon. A vasváriak által küldött régi képeslapokat, fotókat és egyéb érdekességeket osztottak meg, majd szép lassan egyre többen lettek, kialakult egy valódi közösség, majd a város legolvasottabb oldalává váltak. Egy idő után viszont elkezdtek közéleti kérdésekkel is foglalkozni, hangot adtak véleményüknek. Többek közt foglalkoztak a szentkúti egészséges fák tervezett kivágásával, nekik köszönetően jutott be az "Év fája - Magyarország" - megmérettetésre, majd a döntősök közé Szentkút egyik "túlélője", a kocsányos tölgy. sEzen kívül segítették a Zeneiskola festékpályázatát, de a kenyérgyári dolgozók védelmében is megfogalmaztak egy 3 pontos javaslatot a városvezetés felé, amellyel megmenthető lett volna Vasvár utolsó tradicionális gyára. 


"A Krónika segítőinek egyre növekvő létszáma miatt úgy gondoltuk, ideje egyesületté alakulnunk. Kézenfekvő volt az egyesületünk neve, Vasvári Krónika Egyesület szerettünk volna lenni. Tudtuk, hogy Vasvár város nevének viseléséhez a képviselőtestület hozzájárulása szükséges, ez azonban formaságnak tűnt, hiszen 22 civil szervezet viseli már Vasvár város nevét, tehát sosem okozott ez gondot..."

A polgármester és a képviselőtestület azonban nem adta meg az engedélyt a Vasvár szó használatára, így végül kiírtak a Facebookon egy szavazást, ahol a „Vazsvári Krónika Egyesület” név nyerte el a helyiek tetszését. Be is adták hát a bejegyzési kérelmet a Szombathelyi Törvényszékhez, hisz így már a helyi önkormányzat nem érintett a döntésben és be is jegyezték őket, így innentől kezdve Vazsvári Krónika Egyesületként folytatják tevékenységüket és Facebook-oldalukat is eszerint nevezték át.

Vazsvári Krónika

Vasvár avagy Vazsvár Krónikája - egy névváltoztatás margójára Lelkes vasvári civilekből álló csöpp kis csapat álmodta meg a Vasvári Krónikát. A város történetét és látnivalóit kezdtük el bemutatni a...

Szólj hozzá!

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.