Megtalálták Anglia történetének legnagyobb aranyrögét

ugytudjuk.hu 2019-12-05 20:25:00
30 millió forintot ér a monstrum.

Egy búvár bukkant rá az Egyesült Királyság legnagyobb aranyrögére egy folyó alján, írja a Mirror. A 22 karátos monstrum 121 grammot nyom, az első becslések szerint 80 ezer fontot, azaz több mint 30 millió forintot ér a felfedezés. A rög ugyan valamikor kettétört, de teljesen jól egybeillik a két darab, ezért már az újraegyesülés rögeként emlegetik az angolok.

A búvár kéziszerszámokkal felszerelkezve merült alá az egyik skót folyónak, majd egy kis áskálás után látta meg a csillogó aranydarabot. A hatóságok azonban nem árulták el sem a búvár nevét, sem azt, hogy pontosan hol találtak rá az eddigi legnagyobb aranydarabra, mert attól félnek, hogy kirobbanthatnának egy angol aranylázat, a közelben élők pedig feltúrnák az egész terepet.

A rögöt végül nem fogják beolvasztani, a búvár, aki rálelt, abban reménykedik, hogy egy múzeum fogja megvenni a kincset, így örökre úgy marad majd, ahogy megtalálta. 

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.