Mégsem okoz depressziót a túl sok közösségi média

Székely Zoárd 2020-08-13 15:14:00
Sok felnőtt aggódik, hogy mennyi időt tölt a gyerekük online.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

A korábbi elképzelésekkel ellentétben a közösségi média nem növeli a depresszió kialakulásának esélyét – írja az EurekAlert a Columbia Egyetem kutatása alapján.

A kutatók a Journal of Adolescent Health tudományos folyóiratban publikált tanulmányukban megjegyzik, hogy a koronavírus-járvány alatt a fiatalok kénytelenek a közösségi médián, főként Instagramon, TikTokon, és Messengeren tartani egymással a kapcsolatot. Ebben az időszakban azonban a szakértőknek nem sikerült semmilyen kapcsolatot felfedezni a depresszív tünetek és a közösségi média használata között, annak ellenére, hogy sok felnőtt azért aggódott, hogy a gyerekek mentális egészsége látja majd ennek a kárát.

A kutatáshoz összesen 74472 gyerek adatait vizsgálták át, és előre megállapították az egyéb befolyásoló faktorokat, valamint a korábbi depressziós hajlamot. Az adatokat a Monitoring the Future kutatásból kölcsönözték, amely évtizedeken keresztül figyel meg amerikai embereket fiatal koruktól felnőttkorukig különböző szempontok alapján.

2009 és 2017 között a fiatalok közösségimédia-használata a lányoknál 61 százalékról 89 százalékra emelkedett, a fiúknál pedig 46 százalékról 75 százalékra.

Ez az emelkedés azonban nem volt egyenesen arányos a depressziós tünetek alakulásával. A kutatók egyedül a lányoknál találtak egy nagyon gyenge kapcsolatot a közösségimédia-használat és a depressziós tünetek között.

A szakértők azt a következtetést vonták le az eredményekből, hogy a közösségi média pozitív és negatív hatással is lehet a fiatalok mentális egészségére, minden attól függ, hogy milyen szociális kontextusban használják.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Fotó: Getty Images

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.