Megműtötték Kim Dzsongunt

Székely Zoárd 2020-04-21 16:55:00
A CNN szerint komoly veszélyben van.

Műtéten esett át Kim Dzsongun az amerikai és a dél-koreai média egybehangzó keddi jelentései szerint, a CNN hírtelevízió pedig egy névtelenül nyilatkozó amerikai illetékesre hivatkozva azt jelentette, hogy az észak-koreai vezető „komoly veszélyben" van a meg nem nevezett beavatkozás után, és az Egyesült Államokban vizsgálják az ezzel kapcsolatos hírszerzési információkat.

Röviddel az után jelent meg a hír Kim állítólagosan aggasztó egészségi állapotáról, hogy a jórészt Észak-Koreából megszökött személyek által működtetett Daily NK című dél-koreai honlap meg nem nevezett észak-koreai forrásokra hivatkozva közölte, hogy Kim Dzsongun  április 12-én szív- és érrendszeri beavatkozáson esett át, és jelenleg egy villában lábadozik a Phenjan melletti Hjangszan üdülővárosban.

Hivatalos forrásból sem Washingtonban, sem Szöulban nem erősítették meg a sajtóban megjelent híreket. A dél-koreai elnöki hivatal közleményben reagált rájuk.

"Semmivel sem tudjuk megerősíteni ezt, és nem tapasztaltuk semmi szokatlant Észak-Koreában"

közölte Kang Min Szok, az elnöki hivatal szóvivője.

A Yonhap hírügynökség megszólaltatott egy névtelenül nyilatkozó szöuli kormányilletékest, aki ugyancsak azt mondta, hogy nem észleltek lényeges, Kim egészségi állapotának romlására utaló jeleket.

A Kim Dzsongun egészségi állapotával kapcsolatos találgatások az után kaptak lábra, hogy nem jelent meg április 15-én a nagyapja, Kim Irszen születésnapja alkalmából rendezett megemlékezésen. Az észak-koreai kommunista állam alapítójának, Kim Irszennek a születésnapja Észak-Koreában a legnagyobb ünnep, bár az idén, vélhetően az új típusú koronavírus-járvány miatt, nagyobb ünnepségek nélkül zajlott le a megemlékezés.

A legifjabb Kim 2012-es hatalomra lépése óta minden évben ellátogatott az ünnepség napján a Kumszuszan-emlékpalotába, amely egyúttal apja, mauzóleumaként is szolgál. Elemzők úgy vélik, az idei látogatás a járvány miatt maradhatott el, amely már több mint 130 ezer halálos áldozatot szedett világszerte.

Noha Észak-Korea eddig hivatalosan egyetlen koronavírus-fertőzést sem erősített meg, számos külföldi megfigyelő arra gyanakszik, hogy a phenjani vezetés eltussol egy már kirobbant járványt.

Kim Irszen születésnapját gyakran hatalmas, új fegyvereket bemutató katonai díszfelvonulásokkal, valamint különböző kulturális és sporteseményekkel ünnepelik. Idén az észak-koreai állampárt lapja, a Rodong Szinmun egy sor cikkben éltette a néhai vezért, de arról nem számolt be, hogy országszerte tömeges megemlékezéseket tartottak volna az évforduló alkalmából, és nagy tömegeket megmozgató kulturális és sporteseményekről sem érkezett jelentés.

Forrás: Hír24

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.