Megint zűr van a szombathelyi kézilabdával: Répcelakon fogadja “hazai pályán” az EHF-kupagyőztest az SZKKA

Farkas Bazsi 2019-10-03 16:45:00
A Falco BL-főtáblára kerülése miatt nem férnek be az Arénába. A Haladás VSE vezetője még csak válaszra sem méltatta a kéziseket.

Nem újdonsült a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia helyzete. A szombathelyi közgyűlés határozott arról, hogy a csapatnak helyet kell biztosítani a városi létesítményekben: az Aréna Savariában és a Haladás Sportkomplexumban.


Az SZKKA az Arénával meg is egyezett, ám a Sportkomplexum (melynek ügyvezetője Gál Sándor a Fidesz városi alelnöke) arra hivatkozva, hogy ők már bérleti szerződést kötöttek a Haladás VSE-vel (melynek elnöke Homlok Zsolt), nem tud időpontot biztosítani a kéziseknek. Vagyis tud, este 10 és reggel 8 óra között, itt azonban lehetetlen lenne az élsportra való felkészülés és a mérkőzés lejátszása is.

A kézisek így kiszorultak a városból és a répcelaki városi sportcsarnokot jelölték meg hazai pályának. 

Korábban úgy volt, hogy négy kiemelt hazai meccset, a Siófok, a Fradi, a Győr és a Fehérvár ellenit az Aréna Savariában rendezhetik meg. A Fehérvár ellen sikerült is bemutatkozni egy döntetlennel a csapatnak. 


Most adott ki friss közleményt a klub, mi szerint a soron következő arénás meccsüket kénytelenek voltak átjelenteni Répcelakra.


A Haladás VSE-nek, illetve annak vezetőjének hetekkel ezelőtt levelet írtunk a teremhasználat ügyében, sajnos cikkünk megjelenésének időpontjáig még válaszra sem méltatták klubunkat. Közben a Falco  KC csapata kiharcolta a BL-főtáblára kerülést, a terem választási helyszín lett, így az Aréna Savaria ,,lefoglalása" még nehezebbé vált. Ugyanakkor ezt az alkalmat is felhasználjuk arra, hogy gratuláljunk a sárga-feketéknek a történelmi sikerhez!

Az idő sürgetett, meg kellett hozni a döntést! Elhatároztuk, hogy szombathelyi megoldás hiányában Répcelakon játszunk! 
Arra kényszerítettek bennünket,hogy mintegy 2 ezer embertől vonjuk meg, hogy hódolhasson, szurkolhasson kedvenc sportága szombathelyi képviselőinek, illetve elvettük 2 ezer szombathelyi szórakozásának jogát is. Ugyanakkor jár a köszönet a répcelakiaknak, jár a köszönet, hogy terven felül lehetővé tették a Siófok elleni meccsünk lebonyolítását! 

Tájékoztatjuk tehát minden kedves szurkolónkat és olvasónkat, hogy az eredetileg az Aréna Savariába tervezett meccset október 13-án 18 órakor, Répcelakon, a Városi Sportcsarnokban rendezzük meg. A bajnoki  meccs látogatása csak a nálunk megvásárolt bérlettel lehetséges, jegyvásárlásra a helyszínen nincs mód!  - adta közzé a klub

Szólj hozzá!

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.