MEG sem kottyant

Farkas Bazsi 2018-08-18 16:23:00
Jason Statham most emberére, illetve cápájára akad egy egyébként tök unalmas és giccses filmben.

Imádjuk a cápás filmeket. Nagyon nem is kell magyarázni, hogy miért. A nagy fehér az óceánok egyik csúcsragadozója, az emberi megalomániának köszönhetően pedig mindig is vonzott minket a legnagyobb, legmagasabb, legerőssebb. Így amikor Spielberg leforgatta a magyarul Cápára fordított Álkapcsok című filmjét, a rettegés és a félelem a cápáktól teljesen a tetőfokára hágott. Azóta is imádjuk a tengeri ragadozókról szóló filmeket, legyen szó akár olyan kimondottan trashnek készült alkotásról, mint a Sharknadó vagy a Mega Shark vs. Mega Octopus. 

A helyzet az ezekkel a filmekkel, hogy a néző tudja, nem kell komolyan venni őket, trash-film íratlan szabályait betartva pedig maga a film sem veszi magát komolyan, így aztán egy másfél órás agymenéssel pusztíthatjuk a szürkeállományt, na meg a popcornt a zacskóban. 

A MEG-gel azonban az a baj, hogy sem a készítői, sem a színészek, ezáltal pedig maguk a nézők sem tudják eldönteni, hogy miként is kellene kezelni. Thriller, katasztrófafilm, trash, esetleg egy romantikus film, némi akcióval dúsítva? 

Mert, hogy a forgatókönyvírók ennek a sok halmaznak a metszéspontjaiba helyezték el a filmet, ezzel pedig totálisan összezavarták magukat, de még a közönséget is. Arról nem is beszélve, hogy a teljes unalom legalább akkora teret kapott ebben a filmben, mint az alkoholistaként beállított Jason Statham leszáradt kockás hasa, amit a 14 éves kislányoknak szóló romantikus regények stílusában megírt dialógusok felmondása közben még jól meg is feszít. 

Az unalmas, kiszámítható, giccses de még csak nem is látványos film alatt egyetlen egyszer tudunk igazán izgulni. Ez pedig akkor van, amikor a tengeri jachton tartott házasságkötés közben Pipin, a kis yorkshire terrier úszni indul a MEG-gel teli tengerben. Az összes többi karakterét kb. annyira aggódunk, mint a jegesmedve, amikor elromlik a fagyasztója. 

A MEG az őscápa sokáig szunnyadt a tenger legmélyén és egy ilyen produkcióért teljesen felesleg volt őt felzavarni. 

Értékelés: 4/10.

Akinek ajánlom: Aki kiad azért pénzt egy mozijegyre, hogy megnézze, hogyan úszik versenyt Jason Statham egy cápával.

Akinek nem ajánlom: Tengerbiológusoknak. Totál kilesztek srácok. 

Végezetül pedig jöjjön az elmúlt évek egyetlen valamire való cápás produkciója. 


 

Shark - Arena Sportswear

TV commercial copy: M. Maresca

Szólj hozzá!

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

A győri fideszes képviselők nem tudnak a kánikuláról - legalábbis ami az online teret illeti

Orbán-ország romjain nem téma az extrém hőség, bár vanak üdítő kivételek.

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.

Augusztusban is folytatódnak a Rómer Múzeum népszerű, nyitott tárlatvezetései

Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.