Mátyus János szerint borzasztó helyzetben van a Haladás, de maximálisan bízik a bennmaradásban

ugytudjuk.hu 2020-01-30 20:00:00
A vezetőedző a visszavonuló Halmosi Péterről is beszélt.

A Szombathelyi Haladás egy hónapja nevezte ki vezetőedzőnek Mátyus Jánost. Az edző június 30-ig írt alá és egyértelműen az a célja, hogy benntartsa a klubot az NB II-ben. Mátyus az M4 Sport műsorában mondta el, szerinte hogyan sikerülhet ez.

"Hamarosan kiderül, hogy sikerült-e változtatni a dolgokon, hisz borzasztó helyzetben vagyunk, már-már a harmadosztály réme fenyeget. A csapat erején alul teljesített ősszel, bizonyos dolgok változtatásával a cél, hogy meginduljunk felfelé. Végignéztem az összes őszi mérkőzést, talán egy meccs kivételével egyik találkozó sem volt alárendelt, de kevés ponttal és nagyon kevés góllal zárt a gárda. A feladat adott: meg kell tanulni nyerni. Ebben segít a győztes mentalitás, a győztes típusú játékosok igazolása, a napról napra ösztökélés. Minden edzésen valakinek meg kell nyernie egy bizonyos dolgot, kisebb tétet teszek fel mindig, ezáltal jön létre egy felszabadult, bátor futball" - idézi a trénert az nb2.hu.

"A hét távozó szerepe kész helyzet volt, amikor érkeztem. Korábban nem tudták azt nyújtani, ami elvárásként adódott, így én hiába gondolkoztam volna el 1-2 játékos maradásán, nem lehetett szó róla. Az igazolások közül szorgalmaztam minden csapatrész megerősítését, ez meg is történt - a legutóbbi szerzemény, a 198 centis, erős testfelépítésű Tóth Barna olyan játékos, aki tud gólt szerezni. Tisztában vagyok azzal, hogy a klub nincs a legfényesebb anyagi helyzetben, most azonban stabilizálódott a helyzet, elégedett vagyok az elmúlt hetekkel, így egyértelműen rajtunk a világ szeme."

A műsor nézőinek 61%-a szerint a Haladás kiesik az NB II-ből. Mátyus erre azt mondta:

"Százalékokról beszélni nem lehet, de bízok abban, hogy megoldjuk ezt. Értem a szurkolókat, 6 pont a hátrányunk, de amikor elvállaltam, úgy vállaltam, hogy maximálisan bíztam abban, bennmaradunk majd. Bízok a játékosokban, a klubvezetőkben, a szurkolóinkban és magamban is. Maradok az őszi felállásnál, nem tervezek drasztikus változásokat szerkezetileg. A visszavonuló Halmosi Péterrel néhány napja ittam kávét, igazi legenda. Büszke vagyok, hogy itt és vele dolgozhatok, és remélem, fogok is még, ha nem is feltétlen játékosként."

Szólj hozzá!

Jótékonysági ételfőzés lesz pénteken a Városháza előtt

Lelkes civilek főznek rászorulóknak, az ételosztás délelőtt zajlik a belvárosban.

December 20-án lezárul a sárga kukák kiosztása a GYHG térségében

A vidéki településeken befejeződik az otthoni csomagolóanyag-gyűjtéshez szükséges edények átadása.

Megvannak Kolossváry Balázs utódai a Győr Plusznál

Egyszerre ketten kellenek, hogy betöltsék a volt vezérigazgató hagyta űrt.

Édeshármas: hogyan válasszunk harmadik szereplőt?

Az édeshármas lehetősége felizzíthatja a mindennapok szürkeségét, és sokak fantáziáját megmozgatja. De hogyan is döntsük el, hogy ki legyen a harmadik személy?

Feltörték a szombathelyi adventi vásár egyik bódéját

Sonkát és pénzt lopott a betörő. Elkapták.

V.Németh Zsolt szerint a TISZA jelölte csúfosan kikapott a nagykőrösi időközi választáson, pedig a párt nem is indított jelöltet

A világraszóló Fidesz győzelemmel megszerzett 371 szavazat a testület egyetlen mandátumát jelenti.

Nőtt a Tisza előnye, megtorpant a Fidesz

A 21 Kutatóközpont mérése szerint decemberre visszaállt a nyári állapot: a Tisza vezet, a kormánypárt viszont nem tudott előrelépni.

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.