Maszkos rendőrök nyitották meg idén a tanévet a körmendi rendészeti gimnáziumban

ugytudjuk.hu 2020-09-11 08:15:00
Nem hívtak sem hozzátartozókat, sem szülőket, sem vendégeket a Körmendi Rendészeti Szakgimnázium idei tanévnyitójára. Az intézmény sportcsarnokában ezúttal csak a szűkebb érintett kör, vagyis a hallgatók és elöljáróik találkoztak. Elmaradt az ilyenkor szokásos, látványos felvonulás is.

Ezúttal a 31. tanévet kezdték el a körmendi intézményben, de rendhagyó módon. Ahogy a szakgimnázium igazgatója, Hollósi Gábor ezredes elmondta, a 2020-as év minden bizonnyal külön lapot ír majd a rendészeti történetében. Ugyanis arra még nem volt példa, hogy maszkban és zárt térben tartsanak meg egy évnyitót, ám most ez történt.



A tanévnyitón egyébként Pinczésné Kiss Klára ezredes, a rendőrségi oktatási és kiképző központ igazgató-helyettese mondott köszöntőt, majd az ünnepség után nem sokkal el is kezdődtek a tanórák. Hollósi Gábor közölte, hogy már tart a 4 hetes alapkiképzés, amit járőrversennyel zárnak.

Nem sokkal az általános évnyitó után két csoporttal, 50 hallgatóval indult el az iskolában a 10 hónapos, közbiztonsági rendőrjárőr képzés. A tanulókat dr. Németh József ezredes, rendőrségi főtanácsos köszöntötte. Ez az esemény annyiban volt más, hogy az intézmény udvarán került rá sor, így a maszkviselést mellőzhették. Vendégek is érkeztek Körmendre, mégpedig a beiskolázó rendőr-főkapitányságok munkatársai. 

 

Hopp, egy kajálós fotót, videót, coub-ot találtál a cikkben?! Akkor klikk IDE, hogy megtudd, hogyan nyerheted meg az ebédedet! 

Szólj hozzá!

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.