Másfél milliót csalt ki a barátja édesapjától egy vasi férfi

Fehér Buda 2020-08-05 17:56:06
A csaló azzal hitegette a férfit, hogy külföldről akar kocsikat behozni a pénzből.

A Sárvári Járási Ügyészség csalás miatt emelt vádat egy férfival szemben, aki a vád szerint 2018 decembere és 2019 februárja között, 4 alkalommal, összesen 1.154.000 forintot csalt ki a barátja édesapjától. A vádlott először arra hivatkozott, hogy ismerősével együtt gépkocsikat szeretne Magyarországra hozni és forgalomba helyezésüket követően azokat értékesíteni, azonban az első gépkocsi megvásárlásához nincs elegendő pénze. A vádlott megígérte azt is, hogy a kölcsönt a gépkocsi értékesítését követően egy héten belül visszafizeti.

Az első alkalmat követően a vádlott már arra hivatkozott, hogy a sértett által átadott pénzből megvásárolt autót még nem tudta értékesíteni, de lehetősége lenne további gépkocsi megvásárlására, amire azonnal lenne vevő és így a pénzt egy héten belül visszafizetné. A vádlottnak viszont nem akart külföldi kocsikat venni, a célja kizárólag a sértett pénzének megszerzése volt. A kicsalt pénzt a vádlott a sértett többszöri felszólítása ellenére nem fizette vissza.

A vádlott 2019 februárjában egy másik sértettől is kicsalt 150.000 forintot és neki is valótlanul azt állította, hogy Ausztriából szeretne Magyarországra hozni autót, amelyet értékesít, azonban a teljes vételár nem áll rendelkezésre. A vádlott bűntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni.

Szólj hozzá!

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.