Más befejezés lesz a könyvekben, mint a sorozatban? Megszólalt a Trónok harca írója

ugytudjuk.hu 2019-05-22 11:51:00
George R. R. Martin azt mondja, igen. És nem. És igen.

A hét elején véget ért az HBO egyik legismertebb és közkedveltebb sorozata, a Trónok harca, ami hosszú éveken keresztül foglalkoztatta a rajongókat. A sorozat nyolcadik - egyben záró - évada megosztotta a rajongókat, sokaknak nem tetszett és nem örültek, hogy az utolsó pár évadot már nem George R. R. Martin írásai alapján forgatták. Persze, hogyan is tették volna, ha az író még be sem fejezte azokat.

Sokakat most az a kérdés foglalkoztat, hogy Martin is hasonló befejezést ad-e a könyvsorozatnak, mint ami a TV-ben láthattunk. A szerző a sorozat záró része után egy blogbejegyzésben azt írta, hogy teljesen más lesz... vagy nem.

„Hogy lesz vége? Ugyanúgy, mint a sorozatban? Máshogy? Nos… igen. És nem. És igen. És nem. És igen. És nem. És igen. Vannak karakterek, amiket nem írtak bele a sorozatba, de olyanok is, amelyek a képernyőn meghaltak, de a könyvben még élnek… És igen, lesznek unikornisok is…vagyis valami annak nevezhető” - írta a bejegyzésben Martin.

Szerinte buta kérdés, hogy a könyvé vagy a sorozaté az "igazi" vég.

„Én megírom. Ti elolvassátok. Aztán mindenki önállóan eldönti, tetszik-e neki vagy sem, illetve vitatkozhat majd róla az interneten.”

- zárta gondolatait az író.

(via HVG)

 

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.