Maradandó fogyatékosságot okozott egy kiszabadult kutya egy járókelőnek Zalaegerszegen

Nagy Donát 2020-02-10 19:36:00
Korábban rendszeresen kiszökött az eb, gazdája mégsem gondoskodott megfelelően az elkerítésről. A szörnyű eset után most vádat emeltek ellene.

Testi sértés miatt vádat emeltek egy zalaegerszegi kutyatulajdonos ellen, mert az állat a lakásból kiszabadulva megtámadott az utcán egy járókelőt és maradandó fogyatékosságot okozott - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Pirger Csaba közölte: a jelenleg 59 éves vádlott a körbekerített ingatlanján tartott egy négyéves keverék kutyát. Nem gondoskodott azonban megfelelően a mintegy 45 kilogramm súlyú kan kutya biztonságos őrzéséről, ezért az eb 2018 júliusában egy hajnalban kinyitotta a be nem zárt lakásajtót, majd az udvarra jutva - nem először - az ott tárolt holmikon keresztül átmászott a 140 centiméter magas kerítésen az utcára.

A sértett kora reggel a munkahelyére tartott, amikor a kiszabadult kutya az utcán rárontott, a fogaival a karjánál fogva a földre rántotta, majd az egész testét marcangolni kezdte.

Az állat támadásának az vetett véget, hogy a gazdája meghallotta a sértett segélykiáltásait, odasietett és a földre teperte a kutyáját. A sértett mély, harapott sebeket szerzett, emellett többszörös csonttörést és számos más súlyos sérülést szenvedett, felgyógyulása négy hónapig tartott.

A kutyatámadástól elszenvedett, maradandó testi fogyatékosságnak minősülő sérülések miatt az eb gazdája ellen testi sértés miatt emelt vádat a Zalaegerszegi Járási Ügyészség.

Szólj hozzá!

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város.