Már nincs Dézsi Csaba Andrást ábrázoló freskó a győri gyereksürgősségin

Pintér Bence 2020-08-05 14:24:00
A kampányban is téma volt, hogy az akkor még csak polgármesterjelölt Dézsi Csaba Andrást képregényfiguraként ábrázoló festmény van a kórházban. Már nincs.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Dézsi Csaba András, Győr januárban megválasztott fideszes polgármestere sokoldalú ember: amellett, hogy 26 éve önkormányzati képviselő, újságíró és országszerte ismert kardiológus, gyerekkönyveket is ír, amelyben ő és felesége, illetve papagájaik a főszereplők.

Ezt a mesekönyv-sorozatot, a Gerzson és Panka kalandjait népszerűsítette a győri kórház gyermeksürgősségi osztályán egy egész falat elfoglaló freskó még tavaly év végén is, így nézett ki:

Ez téma lett a kampány során is, bár annak nem járt utána a tényt közlő ellenzéki oldal, hogy milyen megállapodás keretében került ide az alapvetően mégiscsak leginkább reklámként felfogható festmény.

Időközben azonban úgy tűnik, hogy valamiért lefestették az alkotást, és helyén most egy Micimackó-falragasz kapott helyet. Mutatjuk:

Érdeklődtünk a városházán, hogy esetleg ők kérték-e a festmény eltávolítását, egyelőre azt a választ kaptuk, hogy ők nem tudtak róla, hogy lekerült a festmény a falról. Nem kell egyébként elszomordnia a polgármester rajongóinak, az arcképével ellátott mérleg továbbra is kapható országszerte.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Szólj hozzá!

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.