Már megint hazavágott egy festményt egy kontár restaurátor Spanyolországban

Fehér Buda 2020-06-24 07:46:00
A spanyolok már a törvényekhez nyúlnának, hogy többet ne fordulhasson elő ilyen.

Segítségért kiáltanak a spanyol restaurátorok, miután egy újabb festmény bánta, hogy egy kontár próbálta meg helyre hozni. Az újabb áldozat Bartolomé Esteban Murillo egyik festményének a másolata, amelyet egy bútortisztító akart helyre hozni. A férfi 1200 eurót kért a munkáért, a Szeplőtelen Fogantatás című festményt aztán olyan állapotban szállította vissza a tulajnak, hogy az rá sem ismert. 

 

 
 
 
 

 

A Szűz Máriát ábrázoló festményt kétszer is megpróbálták helyre hozni, de az eredmény egyre rosszabb lett. A végeredmény így most arra a Jézus-portréra emlékeztet mindenkit, mint amit szintén Spanyolországban próbált helyrehozni egy idős asszony, helyette viszont egy majomszerű lényt festett Jézus arcára:

 

A szakértők szerint a pórul járt Szűz Mária egy újabb bizonyíték arra, hogy restaurációs munkálatokat csak tanult szakértők végezhetnének el, egy kulturális örökségek megörzésével és helyreállításával foglalkozó professzor pedig azt mondja, hogy azokat, akik ilyen munkákat végeznek, nem is lenne szabad egy lapon említeni a szakemberekkel. Fernando Carrera éppen ezért azon igyekezik, hogy a spanyolok törvénybe iktassák, hogy kik nyúlhatnak hozzá a festményekhez, mert a jelenlegi törvények szerint bárki nekieshet egy-egy munkának, még akkor is, ha soha életében nem csinált hasonlót.

Carrera szerint ez olyan, mintha az utca emberét állítanák be egy műtőasztal mellé, de a professzor azt mondja, a nyilvánosságot nem nagyon érdekli a restaurátorok munkája, nem tekintik őket túlságosan fontosnak. A professzor szerint viszont fontos, hogy leszabályozzák, hogy kik újíthatnak fel festményeket, mert egy-egy elfuserált munkával a spanyol történelem egy-egy darabkája veszik oda.

Forrás: The Guardian

Szólj hozzá!

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.