Már dolgoznak a szombathelyi Kiskar utcában a sérült távhővezetéken

Nagy Donát 2020-02-25 19:42:00
A meghibásodás miatt az út mindkét oldalán ki kellett ásni egy-egy szakaszt. Több ilyenre is lehet számítani, elég öreg már a rendszer.

Egy ideje acélkerítés védi a Kiskar utcában kiásott gödröt, amelynek alján a távhő vezetéke pihen. A javítással kapcsolatban feltettünk pár kérdést a Szombathelyi Távhőszolgáltatónak, akik készségesen válaszoltak nekünk.

A Kiskar utcában távvezeték-lyukadás miatt volt szükséges az egyik oldalon a buszmegállóban, az utca másik oldalán a benzinkút mellett feltárást végeznünk. A beazonosított hiba elhárítását a felkészülést követően 2020. február 25-én kezdtük meg és február 26-án fogjuk befejezni. Mivel a hibaelhárítás a szolgáltatás biztosítása mellett nem végezhető el, ezért a szolgáltatási szünettel érintett fogyasztókat előzetesen tájékoztattuk. A hibaelhárítás után megkezdjük a terület helyreállításának munkálatait. A helyreállítás során is arra törekszünk, hogy a lehető legkevesebb ideig kelljen a munkaterületet elkerítve hagyni, de a beton kötési ideje miatt a területet csak később tudjuk visszaadni a forgalom számára.

Az eset apropójaként rákérdeztünk a város teljes hálózatát érintő, mostanában gyakran előforduló meghibásodások okaira. Erre legutóbb a Kodály Zoltán utcában volt példa.

Nemsokára kijavítják a szombathelyi távhővezeték hibáját

Nagy Donát Olykor látványosan gőzölög a terület, de a fűtés- és melegvíz-szolgáltatást így is biztosítani tudják. A hónap elején írtuk meg, hogy kilyukadt egy távhővezeték a Kodály Zoltán utcában. Nagy Donát Gőz száll a magasba a Kodály Zoltán utcában. Az Ugytudjuk olvasójától kaptuk a fent látható fotót arról, hogy munkagép is dolgozik a Perint híd melletti gőzölgésnél.

A válaszból kiderül, hogy a helyszínen komoly probléma áll fent, és jelenleg ugyan zavartalan a szolgáltatás, azonban még a fűtési szezonban meg kell kezdeni a vezetékcserét.

A Kodály Zoltán utcát és a Váci Mihály utcát összekötő híd déli oldalán a Perint patak mellett a távvezetéki rendszeren történt lyukadás kapcsán a hibaelhárítás módját meghatároztuk. Végleges megoldást csak a meghibásodással érintett távvezeték-szakasz cseréje jelenthet, ami komoly előkészítést igénylő műszaki munkálat. A távvzezetékcserét ezen a szakaszon az ellátás biztosítása, az üzembiztonság érdekében még a fűtési időszak alatt meg kell tennünk. A távvezeték-csere ideje alatt várhatóan lesz olyan távhőszolgáltatással ellátott terület, amelynek ellátását más irányból nem tudjuk megoldani, így a munkálat üzemszünetet is jelent majd. Megkezdtük a távvezeték-cserére való felkészülést és mihelyt látjuk a munkálatok kivitelezésének időpontját, időtartamát, akkor a várható szolgáltatási-szünetről fogyasztóinkat és Önt is tájékoztatni fogjuk. Szeretnénk kiemelni, hogy a meghibásodás ellenére a fűtés- és melegvíz-szolgáltatás továbbra is zavartalan a területen.

A sok hiba ellenére sajnos nem látszik hosszútávú megoldás, ugyanis a rendszer gyenge pontjait csak a fűtési szezonban, nyomás alatt tudják megállapítani.

Szombathelyen összesen 22 km távvezetéken keresztül biztosítjuk a távhőszolgáltatást, amely vezetékrendszer egyes szakaszai elöregedtek. Szinte a teljes távvezetéki rendszer föld alatti hőtávvezeték, amelynek aktuális állapotát csak feltárással, a távvezeték kibontásával lehet megvizsgálni. Így sajnálatosan arra nincsen lehetőség, hogy a fűtési időszakon kívül a rendszer gyenge pontjait megvizsgáljuk, az esetleges lyukadásokat ilyen módon megelőzzük. Az üzembiztonság érdekében a távvezetékek tekintetében csak azok cseréje hozhat eredményt, ezért felmértük a távvezetékrendszer korát és eddigi tapasztalataink alapján meghatároztuk azokat a kritikus pontokat, ahol a távvezeték rekonstrukciója szükségessé vált. A hőtávvezetékek cseréjének ütemezése során ezen területek elsőbbséget élveznek.

A Szombathelyi Távhőszolgáltató válaszában arra is kitért, hogy a távvezetéki rendszer korának ismeretében a tervezett távvezetéki rekonstrukció időpontjáig felkészültek arra, hogy amennyiben távvezeték-lyukadás történik, akkor arra azonnal reagálni tudjanak. Az azonnali beavatkozáshoz szükséges anyag- és eszközállomány is a rendelkezésükre áll, így a munkatársak ilyen esetben haladéktalanul meg tudják kezdeni a hiba feltárását és elhárítását. 

Szólj hozzá!

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.