Magyar vadászgépek védhetik a horvát légteret a közeljövőben

Nagy Donát 2020-02-11 11:01:00
Horvátország még mindig a hidegháborús szovjet technikát alkalmazza, viszont új gépekre nincs pénzük.

Horvátország 2023-tól a NATO-szövetségeseket kérheti fel légtere védelmének ellenőrzésére, s ezt a feladatot valószínűleg Magyarország és Olaszország látja majd el - írta a 24.hu a Jutarnji List című horvát napilapra hivatkozva.

A horvát lap arra alapozta állítását, hogy Damir Krsticevic horvát védelmi miniszter nemrég kijelentette: nem lát esélyt arra, hogy a kormány még idén szerződést írjon alá új harci repülőgépek beszerzéséről. Horvátország az elmúlt 13 év alatt nagyon sok pénzt költött el tanulmányokra, elemzésekre és nagyjavításokra – írta a lap, majd hozzátette: új gépek vásárlása azonban a jövő évi költségvetésben sincs előirányozva.

Horvátország egyetlen vadászrepülő százada mindössze nyolc szovjet eredetű, de nagyjavított MiG-21bisz típusú harci repülőgépből és négy MiG-21UM típusú gyakorló gépből áll. Ugyanakkor a gépek nagyjavítását komoly botrány kísérte: vizsgálatok során kiderült, hogy a repülőgépek sorozatszámait Ukrajnában átütötték, így a horvátok nem eredeti MiG-21-es vadászgépeket kaptak, hanem több más országból beszerzett alkatrészből összeállított gépeket.

Eskadrila Hrvatskog MiG 21 - Croatian MIG 21

Predstavljena eskadrila MIG - 21 nakon remonta 2015.

Illusztráció

Jelenleg mindössze néhány repülőgépes horvát vadászgép van, és azok is csak minimális időt töltenek a levegőben, mert műszaki élettartamuk lassan ezeknek is lejár.

A lap szerint a horvátoknak már nincs ideje arra, hogy új harci gépeket szerezzen be, ezért Horvátország a NATO-szövetségeseket kérheti fel légtere védelmének ellenőrzésére.

A leginkább kézenfekvő megoldás pedig az olasz és/vagy a magyar vadászgépek lehetnek.

Szólj hozzá!

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.

A napelemes rendszerek rejtett költségei

A napelemes rendszerek egyre népszerűbbek Magyarországon, hiszen a környezetkímélő hatásuk mellett hosszú távon jelentős megtakarítást biztosítanak.

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”