Ma megszavazhatja a parlament a lex Czeglédyt

ugytudjuk.hu 2019-07-02 10:09:00
Ezen kívül új ombudsmant is választanak.

A parlament aktuális ülésének második, befejező napja reggel 8 órakor napirend előtti felszólalásokkal indul, ezt követi az új ombudsmanról szóló szavazás. Áder János köztársasági elnök Kozma Ákost javasolta a posztra, aki 2010 óta a Független Rendészeti Panasztestület elnökhelyettese. Az alapvető jogok biztosának tisztségét 2013 szeptembere óta Székely László, az ELTE jogi kara polgári jogi tanszékének tanára tölti be.

Eredményes választás esetén az új ombudsman le is teheti esküjét a plénum előtt. A képviselőknek tíz előterjesztésről is dönteniük kell.

Elfogadhatják például az úgynevezett lex Czeglédy törvénymódosítást, amely kimondja: a mentelmi jog nem illeti meg azokat a képviselőjelölteket, akik ellen büntetőeljárás van folyamatban, kényszerintézkedés hatálya alatt állnak, illetve a vádemelés még a jelöltté válás előtt megtörtént.

Szavaznak továbbá a közigazgatási bíróságokról szóló törvény hatálybalépésének elhalasztásáról, a kormány köznevelési törvénycsomagjáról, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, valamint az Amerikai Egyesült Államok fegyveres erői magyarországi állomásozásának engedélyezéséről.

A határozathozatalok után a trafiktörvény felülvizsgálatáról tartanak általános vitát a fideszes Lázár János kezdeményezésére.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.