LMP: véget kell vetni a zöldfelületek pusztításának!

Vágvölgyi Bálint 2020-09-24 20:21:51
A párt szerint ugyanis ez a klímaváltozás megfékezésének és a levegőminőség megóvásának is elemi feltétele.

Az LMP határozati javaslatot terjeszt az Országgyűlés elé a zöldfelületek megóvása érdekében, az ugyanis a klímaváltozás megfékezésének és a levegőminőség megóvásának is elemi feltétele.

Schmuck Erzsébet társelnök csütörtöki online sajtótájékoztatóján azt mondta: javaslatukban egyaránt védenék az erdőket, a gyepeket, a gyümölcsösöket, a szőlőket, a nádasokat, a szántókat vagy a zöldségtermelő területeket.

Arra szólítanák fel a kormányt: dolgozza ki a zöldfelületi moratórium bevezetésének jogszabályi hátterét, amelyben kiköti, hogy zöldfelületeket csak kivételes esetekben, közérdekre vagy nemzetbiztonsági érdekre hivatkozva lehet beépíteni. De ilyen esetben is gondoskodni kell egy másik, azonos méretű és ökológiai értékű zöldfelület kialakításáról.

Schmuck Erzsébet szerint volt ipari területek megfelelő kármentesítésével lehetne ezeket létrehozni. A frakcióvezető-helyettes azt mondta: ez mérföldkő lehetne az ország klímapolitikájában, hiszen megvalósítása nem kíván forrásokat.

Bírálta a kormányt, amiért szerinte 2010 óta következetesen leépítette a környezet- és természetvédelem intézményeit, a kiemelt beruházások esetében pedig ellehetetlenítette a megfelelő környezeti hatástanulmány készítését.

Kijelentette: a minőségi zöldfelületek nagysága egyre kisebb Magyarországon, jelenleg az országnak mindössze pár százalékát borítja természetes növényzet.

Címlapfotó: MTI

Szólj hozzá!

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.