LMP: azonnal emelni kell a nyugdíjakat!

ugytudjuk.hu 2020-07-10 12:10:00
Schmuck Erzsébet azt szorgalmazza, hogy a tizenharmadik havi nyugdíj jövőre esedékes egyheti részére szánt 77 milliárd forintot most azonnal kapják meg a nyugdíjasok.

Az LMP a nyugdíjak azonnali megemelését követeli. Schmuck Erzsébet társelnök pénteki online sajtótájékoztatóján az élelmiszerárak jelentős növekedése miatt azt szorgalmazta, hogy a tizenharmadik havi nyugdíj jövőre esedékes egyheti részére szánt 77 milliárd forintot most azonnal kapják meg a nyugdíjasok, egyenlő mértékű járadékemelés formájában.

A politikus szerint a kormány időseket semmibe vevő politikáját bizonyítja a Magyar Nemzeti Bank pár napja közzétett inflációs jelentése is, amely elmondása szerint azt állapítja meg: a járvány miatt hozott kormányzati intézkedések semmilyen segítséget nem jelentenek a nyugdíjasoknak.

Az LMP ezért azt is sürgeti, hogy a kormány a nyugdíjemelésnél az idősek fogyasztói kosarát vegye figyelembe. Az infláció mértékébe ugyanis például a nemrég még igen alacsony árú üzemanyag is beleszámít, holott az kevéssé érinti a nyugdíjasokat. Számukra a gyógyszer, a rezsi és az élelmiszer ára a döntő.

Az LMP a nyugdíjminimum két és félszeresére emelését is követeli, ami így 71 ezer 250 forint lenne, valamint azt, hogy az időseket akkor is illesse meg nyugdíjprémium, ha a gazdasági növekedés nem éri el a 3,5 százalékot, ahogy az idén is várható. A párt azt is szorgalmazza, hogy ha a jelenlegihez hasonlóan a vártnál nagyobb mértékben emelkednek az árak, akkor kapjanak azonnali nyugdíjkiegészítést az idősek. 

Szólj hozzá!

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.