LMP: a szombathelyiek életére is drámai hatással van a klímaváltozás

ugytudjuk.hu 2019-05-25 11:55:00
Olyan Európai Parlamentet akarnak a következő ciklusban, amely felveszi a harcot a klímaváltozással.

Egy nappal az európai parlamenti választások előtt az LMP sajtótájékoztatót tartott Szombathelyen. Németh Ákos, a zöldpárt Vas megyei elnöke szerint a klímaváltozás, az éghajlati viszonyok drasztikus és drámai változásai mindenkinek az életére hatással vannak, így a szombathelyieknek is - tette hozzá. Németh Ákos többek között példaként említette a zöldségárak emelkedését, hiszen az aszályos idő miatt szaladtak el az árak.

Ungár Péter, a magyar zöldek országgyűlési képviselője a sajtótájékoztatón elmondta, hogy az LMP olyan Európai Parlamentet akar a következő ciklusban, amely érdemben felveszi a harcot a klímaváltozással. A képviselő hangsúlyozta pártja azon állítását, miszerint május 26-án nem egyszerűen pártok, eszmék vagy ideológiák között választunk, hanem jövőt választunk. Európa zöld lesz, vagy nem lesz - ismételte meg pártja kampányszlogenjét a politikus. 

Az EP-választás helyi vonatkozásai közül Ungár a Falco-gyár ügyét emelte ki. A szombathelyieknek joga van az egészséges környezethez és a tiszta levegőhöz, de ezt sem a gyár, sem a mostani városvezetés nem tudja biztosítani - tette hozzá. Az országgyűlési képviselő kifejtette, hogy éppen ezért fogják az Európai Parlamentben a "szennyező fizessen elvét" megvalósítani. 
 

Szólj hozzá!

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.