LMP: a kormány sürgősen tájékoztassa a háziorvosokat a várható változásokról!

Vágvölgyi Bálint 2020-10-27 10:52:59
Hohn Krisztina a többi között arra várt választ: kötelező lesz-e a háziorvosoknak belépni egy praxisközösségbe és ha igen, mi lesz a jelenlegi praxisjogokkal.

Az LMP-frakció arra kéri a kormányt, sürgősen tájékoztassa a háziorvosokat arról, milyen őket érintő törvénymódosítások vannak tervben.

Hohn Krisztina, a frakció képviselője keddi, online sajtótájékoztatóján a többi között arra várt választ: kötelező lesz-e a háziorvosoknak belépni egy praxisközösségbe és ha igen, mi lesz a jelenlegi praxisjogokkal.

Emlékeztetett: a praxisjoghoz sokan igen drágán jutottak hozzá. Ezt megtéríti-e nekik az állam? - kérdezte. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a praxisközösség kötelezővé tétele növelheti a betöltetlen helyek számát. Jelenleg több mint 200 körzetben nincs háziorvos, van, ahol már több mint 10 éve - mutatott rá.

Hohn Krisztina elmondta azt is: kevesli az állam által nyújtott praxisdíjat, különösen most, hogy az orvosbéreket megemeli az állam. Hangsúlyozta: a háziorvosok aggódnak, mert semmilyen információt nem kapnak.

Szólj hozzá!

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is.