LMP: a jövő feléséről szól a jövő évi büdzsé

Vágvölgyi Bálint 2020-06-08 14:30:00
Keresztes László Lóránt szerint 2021-es költségvetés számait nézve nem látszanak abban a kormány által megfogalmazott célok, a gazdaságvédelem és a munkahelyteremtés.

A jövő felélésének, a bosszúnak és a bizonytalanságnak a költségvetése a jövő évi - közölte az LMP frakcióvezetője hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón.

Keresztes László Lóránt szerint 2021-es költségvetés számait nézve nem látszanak abban a kormány által megfogalmazott célok, a gazdaságvédelem és a munkahelyteremtés. Ráadásul a kormány alárendeli a munkahelyteremtést egyéb szándékoknak, például a Budapest-Belgrád-vasútvonalnak - mondta.

Közölte, idén és jövőre minimum 180 milliárd forintot költenek el erre a projektre, azaz éves szinten 150 ezer új munkahely megteremtését áldozzák fel.

Hozzátette: a járvány miatt kialakult gazdasági helyzet megmutatta, hogy nem lehet a fertőzéshullám előtti utat folytatni. A frakcióvezető értékelése szerint a 2021-es büdzsé növeli magyar gazdaság kiszolgáltatottságát a nagyhatalmi érdekeknek és továbbra is összeszerelő üzemekre építi a gazdaságot.

A kormány lehetetlenné teszi a helyi gazdaságfejlesztést az önkormányzatok háttérbe szorításával és a megszorító intézkedésekkel, valamint tovább gyengíti a felsőoktatás és nem fektet elegendő forrást az infrastruktúrába - mondta.

Keresztes László Lóránt hangsúlyozta, az LMP szerint szemléletváltás kell, önellátásra és erős helyi gazdaság megteremtésére, patrióta, zöld gazdaságpolitika megvalósítására van szükség.

Ez nem képzelhető el a felsőoktatás megfelelő szintű támogatása nélkül - mondta. Hozzátette: ehhez szükség van jó infrastruktúrára, a vidéki térségek elérésének növelésére is.

Kérdésre válaszolva elmondta, a költségvetéshez benyújtandó módosító indítványaikkal alapok létrehozását kezdeményezik, például a szociális területen, hogy a terület dolgozói is megkapják a megfelelő jövedelmet. Kezdeményezik egy gazdaságvédelmi alap létrehozását, amelynek révén főleg a fenntarthatóság elveit követő gazdaságfejlesztési és munkahelyteremtési programok indulnának.

Hozzátette: lesznek javaslataik az infrastruktúra és a közösségi közlekedés fejlesztésére, továbbá a felsőoktatás forrásainak növelésére.

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.