LMP: a Fidesz folytatja háborúját a közalkalmazotti státusz ellen

Fehér Buda 2020-09-21 14:28:00
A párt szerint a kormánypárt bojkottálta az országgyűlés bizottsági ülését.

"A Fidesz bojkottálta az országgyűlés bizottsági ülését, mely azt a határozati javaslatot tárgyalta volna, ami garanciát adna több százezer közalkalmazottnak, hogy nem veszítik el státuszukat" - olvasható az LMP közleményében, amit a szerkesztőségünkhöz juttattak el. A továbbiakban változtatás nélkül közlünk. A határozati javaslat szerint az Országgyűlés magát kötelezte volna arra, hogy a szakképzésben dolgozók, valamint a kulturális dolgozók után más ágazatokban már nem szüntetik meg a közalkalmazotti státuszt. A bizottságnak arra sem volt módja, hogy a közfoglalkoztatottak béremelésről tárgyaljon.

Mikor 25 ezer kulturális dolgozó él hetek óta egzisztenciális bizonytalanságban, és jogviszonyuk megszüntetésével a beígért béremelés helyett fizetéscsökkentés is lehetséges, akkor már csak a józan ész is azt diktálná, hogy több állami ágazatban ne állhasson elő hasonló helyzet. A Fidesz az ülés ellehetetlenítésével továbbra is bizonytalanságban tart több tízezer tudományos kutatót, akadémiai dolgozót, pedagógust, egészségügyi dolgozót, önkormányzati dolgozót, szociális és gyermekvédelmi ágazati dolgozót. A közalkalmazotti státuszt meg kell védeni,  az állam így is a legrosszabb munkáltató és a közalkalmazotti státuszt jelentő védettség leépítése csak rontani fog ezen.

A bizottság tárgyalta volna azt a javaslatot is, amely emelné a közfoglalkoztatottak bérét. A kormánypártokat egyáltalán nem érdekli ezen magyar emberek sorsa, nem csak cserbenhagyták őket, de hátat is fordítottak nekik.

Hohn Krisztina és Ungár Péter
országgyűlési képviselők

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.