Lincshangulatot robbantott ki Evan Rachel Wood, miután kitweetelte, hogy Kobe Bryant erőszaktevő volt

ugytudjuk.hu 2020-01-28 15:07:00
Nem nyerte el a rajongók tetszését a pár soros üzenettel.

Vasárnap este robbant a sokkoló hír, miszerint Kobe Bryant életét vesztette egy helikopter balesetben. Az NBA-legenda halálhírét követően özönleni kezdtek a sztárok megemlékező posztjai a különböző közösségi oldalakon, egyiküknek, Evan Rachel Woodnak azonban sikerült magára haragítania az egész internetet a pár soros üzenettel.

A Westworld sztárja ugyanis azt írta,

"Megszakad a szívem Kobe családjáért. Egy igazi sporthős volt. De emellett erőszaktevő is. És ezek az igazságok létezhetnek egymással párhuzamosan."

Wood ezzel arra az esetre utalt, amikor Kobe-t 2003-ban azzal gyanúsította meg egy nő, hogy megerőszakolta. A 19 éves nő bíróságra ment az üggyel, amiért Kobe akár életfogytiglant is kaphatott volna. A kosarast végül nem ítélték el, ennek ellenére a lány 2005-ben beperelte. Ekkor a bíróságon kívül egyeztek meg, így Kobe ismét nem került börtönbe. A kosaras ekkor egy közleményben azt mondta, sajnálja, ami történt, ő végig abban a hitben élt, hogy a 19 éves nő is akarja, hogy legyen valami köztük.

#EvanRachelWould on Twitter

What has happened is tragic. I am heartbroken for Kobe's family. He was a sports hero. He was also a rapist. And all of these truths can exist simultaneously.

Wood-ot azonban elárasztották a negatív kommentek azok után, amit írt, sokak szerint ugyanis Kobe ártatlan volt. Vagy ha mégsem, akkor a színésznő lehetett volna egy kicsit tapintatosabb, hiszen a családja nem csak őt, hanem a 13 éves lányát is gyászolja. 

Wood végül egy második tweetben magyarázta meg, hogy nem ítélkezni akart Kobe felett, csak emlékeztetett mindenkit arra, hogy a legnagyobb hősöknek is lehetnek hibái, amiből tanulnunk kell. Néhányan azonban a színésznő pártját fogták, azt mondják, hogy igenis van helye az ilyen beszélgetéseknek.

(Mirror)

Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.