Letették Celldömölkön a Wewalka Kft. új üzemcsarnokának alapkövét

Varga Mátyás 2020-07-10 20:18:00
Az osztrák tulajdonban álló cég az 5 milliárd 386 millió forintos fejlesztésből bővíti termelési kapacitását.

A két ütemben megvalósuló, 5 milliárd 386 millió forint értékű fejlesztéshez több mint 800 millió forinttal járult hozzá a magyar kormány, aminek következtében a nemzetközileg is elismert osztrák tulajdonban álló cég bővíteni fogja termelési kapacitását, korszerűsíti az alkalmazott gyártási technológiát és a meglévő 130 munkahely megtartása mellett húsz új munkahelyet hoz létre - emelte ki köszöntőjében az államtitkár.
   
Hozzáfűzte: a kormány által indított, a gazdaságot segítő beruházásösztönző program keretében a Külgazdasági és Külügyminisztériumon keresztül 806 céget támogatnak összesen 169 milliárd forinttal, ennek köszönhetően pedig a cégek 377 milliárd forintnyi beruházást és 140 ezer munkahely megőrzését vállalták.
   
Menczer Tamás emlékeztetett arra, hogy az Orbán-kormány 2010-ben és azt követően sikerrel kezelte az akkori világgazdasági válság hatásait, a koronavírus-járványt megelőző időszakban már több mint 850 ezerrel többen dolgoztak Magyarországon, mint a válság előtt.
   
"A tapasztalat azt mutatja, hogy a magyar kormány a magyar emberekkel közösen képes nehéz helyzeteket kezelni" - mondta.
   
Anton Gsellmann, a Wewalka tulajdonosa az alapkőletételi ünnepségen azt mondta: nem bánta meg, hogy az utóbbi évtizedben többször is beruházott Magyarországon, létrehozta és folyamatosan fejlesztette celldömölki üzemüket.
   
Johann Christoph Pendl, a Wewalka Kft. ügyvezető igazgatója szerint a cég dolgozói munkájukkal kiérdemelték, hogy a vállalkozás tovább fejlődjön, 2021 júliusától - a most elindított program második fázisában - pedig az eddiginél is jobb, korszerűbb gyártási technológiára térjenek át.
   
A korábban édesipari termékeket, ma már főleg friss tésztákat gyártó cég 1,5 milliárd forintos zöldmezős beruházással épített üzemét 2005-ben adták át Celldömölkön, 2011-ben pedig 645 millió forintos fejlesztést hajtottak végre, amelynek során a második üzem is felépült.
   
A jelenlegi gyártóbázist további ezer négyzetméterrel bővítik, úgynevezett "hűtőspirálokat" hoznak létre, ami azt jelenti, hogy termékeiket hűtött körülmények között gyártják és csomagolják be.
   
Az osztrák családi vállalkozásként alapított Wewalka termékeit ma már 30 országban értékesítik, a cég 2015 óta az USA piacán is jelen van, ahol a Celldömölkön gyártott friss tészták iránt egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik.
   
A nyilvános cégadatok szerint a Wewalka Kft. árbevétele 2017-ben elérte a 6,93 millió eurót, 2018-ban pedig meghaladta a 8,9 millió eurót. A cég jelenleg 130 embert foglalkoztat Celldömölkön.

Címlapkép: MTI/Varga György

Forrás: MTI

Szólj hozzá!

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést