Lencsevégre kapták, ahogy egy orangután megpróbál kimenteni egy embert egy folyóból

ugytudjuk.hu 2020-02-09 14:45:00
A víz tele volt kígyókkal, életet akart menteni az állat.

Borneóban kapták lencsevégre, ahogyan egy orangután megpróbál kimenteni egy férfit egy folyóból, írja a Metro. Az orangután egy természetvédelmi területen él, később kiderült, hogy a férfi éppen az emberszabásúakat akarta megmenteni, mert kígyókat halászott ki a vízből. 

Ekkor ugrott akcióba az orangután, amit egy kiránduló természetfotós örökített meg. A fotós elmondta, hogy a férfi végül nem fogadta el az emberszabású segítő kezét, mivel nem tudta, hogy miként reagálna rá a vadonélő állat. Azt is elmondta, hogy ismernek néhány orangutánt, amelyek kifejezetten barátkozó típusúak, de ezt az egyedet még nem látták emberközelben.

Később az is kiderült, hogy a férfi a természetvédelmi terület egyik karbantartója, többek között az is feladata, hogy eltávolítsa az emberszabásúakra veszélyt jelentő kígyókat. Borneóban 1991-ben indult egy szervezet, ami az orangutánok megóvását tűzte ki céljául, a férfi ennek a szervezetnek az alkalmazottja.

Szólj hozzá!

Mit árul el a villogó homokóra ikon a kazánunkról?

A modern fűtési technológiák világában fontos, hogy a felhasználók pontosan tudják, milyen jelentéssel bírnak a különféle ikonok a kazán kijelzőjén.

Drogbotrány Zalaegerszegen - Hadházy Ákos szerint egy városi fideszes politikus érintett egy Szombathelyen rendezett kábítószeres buliban

A parlamenti képviselő szerint kábítószer használat miatt elterelésre küldtek egy önkormányzati képviselőt, a vállalkozó haverjait pedig le is tartóztatták.

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.