Leiskolázta a Falco az Albát

Farkas Bazsi 2020-02-08 19:47:00
Ez igen!
Falco KC Szombathely - Alba Fehérvár 89-63 (21-13, 21-14, 24-20, 23-16)


Bajnokság, 19. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2890 néző
V.: Benczur T., Ádám J., Söjtöry T. (Páli dr. K.)

Falco: Váradi 7/3, Curry 12/6, Benke 5/3, Washington 11/3, Reddic 9. Csere: Perl 9/3, Filipovity 13/3, Hooker 10/3, Lake 12, Krivacsevics 1.

Alba: Ljubicsics 13/6, Guyton 3, Markovics 15/3, McDuffie 9, Csorvási 6. Csere: Govens 2, Csupkovics 9/3, Molnár 6, Keller –, Lukács -.

A bemutatásnál nagy tapsot kapott a korábbi helyi kedvenc, Darrin Govens, aki először lépett pályára az Aréna Savariában azóta, hogy távozott a Falcótól.

Markovics hármasára Curry felelt, 8-0-val próbált rögtön az elején erőt demonstrálni a bajnok. Nagy hangsúlyt fektettek a védekezésre a vasiak, az első negyedet 21-13-ra nyerte a Falco.

A folytatásban állandósult a tíz pont körüli különbség. Nem találta a fogást a hazaiakon az Alba, még úgy is 42-27-re vezetett a félidőben a Szombathely, hogy gyengén dobott távolról, nem mintha a fehérváriak jobban céloztak volna (3/12, illetve 3/15).

Csorvási nyitott egy duplával a szünet után, amire Curry, csakúgy, mint a meccs elején, távolról felelt. Washington triplájával a huszonharmadik percben a húszat is átlépte a különbség (50-29). Markovics próbálta tartani a lelket a vendégekben, inkább kevesebb, mint több sikerrel, persze ez legkevésbé rajta múlt. Perl utolsó másodperces hárompontosával alakult ki a harmadik negyed végeredménye (66-47).

Markovics tizenötödik pontját szerezte, de rajta kívül nem akadt senki, aki elérte volna a tízet az Albából. Ljubicsics faultolta sportszerűtlenül Reddicet, az amerikai center csak egy büntetőt dobott be, utána viszont hozzátett egy duplát (69-49). Nyilván ekkor már mindenki tudta, hogy a mérkőzés eldőlt. A végén a hazaiak igyekeztek a látványra is adni, a közönségnek pedig tetszett a show. A bajnok győzelemmel mehet tehát szünetre - tudósított a BB1.hu.

Szólj hozzá!

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.

Szombathelyen folytatódik az M86, M87 tervbemutató Ágh Péter roadshow

A közgyűlésen tárja a nagyérdemű elé a 7,5 milliárd forintba kerülő terveket.

Csuklós busszal érkezett a segítség - kényelmesebb lett a Nyugdíjas Egyetem megközelítése Győrben

A Széchenyi István Egyetemen elindult az idei szemeszter, az előadások idején nagyobb befogadóképességű buszok közlekednek.

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

42 milliárd 479 millió forint Szombathely idei költségvetésének főösszege

Jövő héten tárgyalja a pénzügyi tervet a testület.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.