Ledarálják a Mészáros Lőrinc utcát Szombathelyen

Nagy Donát 2020-07-31 19:36:40
Az így készült egyveleg pedig kiváló alap lesz az utca újraaszfaltozásához, és hulladékból is kevesebb képződik.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) önkormányzati képviselő osztott meg némi technológiai ismeretanyagot Facebook oldalán, miszerint

minden korábbi, az utat alkotó összetevőt ledarálnak, ami egy speciális adalékanyaggal összekeverve új útalapként funkcionál.

Azt írja, más technológiákhoz képest ez egy környezetbarát módszer, hiszen alig képződik hulladék, annak elszállítása, ártalmatlanítása, illetve tárolása nem jelent környezeti terhelést. Az alap teherbírása és stabilizációja minősítés után kerül átvételre, kopóréteg kialakítása pedig csak azután lehetséges, amennyiben ezek a vizsgálatok megfelelő eredményt hoznak.

A bejegyzés szerint abban bízik, ez a megoldás sokkal teherbíróbb lesz, mint egy sima aszfaltozás.

Tóth Kálmán

Szombaton 12. alkalommal került megrendezésre a Németh Pál Emlékna... p. Felfoghatatlan, hogy a Dobópápa már ilyen régóta nincs közöttünk. Tanítványai világ- és Európa-bajnoki címeket és érmeket nyertek a korcsoportos és felnőtt versenyeken. Öt olimpián vett részt sportolóival. Többször volt az év atlétaedzője, 1998-ban az Év Edzője lett, Szombathely pedig díszpolgárává avatta.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Szólj hozzá!

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.