Lassan búcsút mondhatunk a hagyományos SIM kártyáknak

Székely Zoárd 2020-06-26 14:42:00
Felváltja őket a beépített verzió.

A mobiltelefonok megjelenése óta a fizikai SIM kártya az egyik legfontosabb alkatrésznek számít. Az áramkörökkel ellátott kártyák az 1991-es bevezetésükkor még bankkártya méretűek voltak, a technológiai fejlődésével együtt ugyanakkor egyre apróbbak lettek, az új telefonok ma már a lehető legkisebb, nanoSIM névre hallgató, apró körömnyi méretű lapocskákkal működnek.

Habár ennél kisebb kártyát már nehéz elképzelni, de a gyártók ettől függetlenül folyamatosan dolgoznak azon, hogy minél kevesebb helyet foglaljanak el az egyes funkcióhoz szükséges hardverek, így növelve az akkumulátorok méretét, illetve így téve könnyebbé és vékonyabbá a telefonokat. Ezen igény mentén született meg az eSIM is, ami az embedded, azaz beépített SIM kártya rövidítése, ami már nem igényli az áramkörökkel ellátott lapocskát.

Az ilyen technológiával ellátott készülékekbe már nem szükséges a hagyományos kártya behelyezése, az eSIM-et a szolgáltató tudja aktiválni.

Magyarország az elsők között volt, ahol elérhetővé vált az eSIM,

jelenleg a Telekom előfizetői élvezhetik a technológiával kompatibilis készülékek előnyeit. A hálózatra egy, a szolgáltatótól kapott adatcsomag segítségével lehet kapcsolódni, így nincs szükség apró tűkre, és óvatos mozdulatokra a SIM kártya ki- és behelyezéséhez.

Azok számára, akik sokat utaznak, fontos lehet, hogy a telefonjuk egyszerre több telefonszámot is tudjon kezelni. Ilyen esetben eddig a dual SIM-es telefonok nyújtották a legkényelmesebb megoldást, az eSIM képes készülékekkel viszont már kettőnél több telefonszám is használható, és az apró lapocskák használatával sem kell már foglalkozni. Itthon például a Samsung Galaxy S20 sorozat tagjain, illetve a Galaxy Z Flip telefonokon érhető el a szolgáltatás.

Az eSIM ugyanakkor nemcsak okostelefonok számára kínál fizikai kártya nélküli hálózati kapcsolatot: a technológiának hála rengeteg IoT eszköz válik internetképessé, emellett a kis méretű viselhető eszközök körében is egyre népszerűbb ez a funkció.

Többek között okosórák (pl. a Samsung Galaxy Watch vagy Watch Active2) is támogatják az eSIM használatot, így akár mobil közbeiktatása nélkül is egyszerűen bonyolíthatók telefonhívások, és a mobilnet eléréséhez sem szükséges okostelefon. Az eSIM kártyák emellett jelen vannak már autókban, háztartási készülékekben és különböző szenzorokban, így biztosítva a felhasználók számára a csatlakoztatott életmód kényelmét.

Forrás: Hír24

Szólt a magyar himnusz a kajak-kenu vb-n Győrben

A nyitónapon erősen indított a magyar kontingens.

A mesterséges intelligencia fontosságáról egyeztetett a Soproni Egyetemmel Palkovics László

A fenntarthatóság és az erdőgazdálkodás állt a program középpontjában.

154 ezer forinttal károsították meg az áldozatukat a telefonos csalók, néhány napja Győrben

Banki alkalmazottnak adták ki magukat. Hiába fogott gyanút a sértett, már késő volt. 

Jubileumi tűzoltó találkozó lesz szeptember 20-án, Kőszegen 

Tizedik alkalommal gyűlnek össze a térségbeli lánglovagok.

Semmi extra, csak néhány dugó az M1-esen térségünkben

Bábolnánál sávzár és leterelés, Lébénynél munkavégzés és 8 km torlódás.

Csatornafelújítási munkák kezdődtek a Nagysándor József utcában, Győrben 

Ideiglenes forgalmi változásokra kell számítani, várhatóan 5 hétig tart a kellemetlenség. 

Miért kötelező a kétfaktoros azonosítás 2025-ben?

Egyre kevésbé vagyunk biztonságban az online térben. 

Borsi Róbert: "Más tollával ékeskedik a polgármester!”

Hallgattassék meg a másik fél is óvoda felújítás ügyben. 

Több, mint fél millió forint értékű szerszámot nyúltak le az alkalmi tolvajok Tokorcs közelében 

A celldömölki nyomozók pár napon belül visszaadták a sértettnek a telephelyéről elvitt műszaki eszközöket.

Nyáron sem állt meg a munka: megszépültek a győri óvodák

Az önkormányzat prioritásként kezeli a saját fenntartású intézmények folyamatos karbantartását. 

Magyar Péter most a Fidesz rendes évi kötcsei piknikét akarja meghekkelni

A településen tart összejövetelt a legnagyobb ellenzéki párt, ahol azt ígérik, hogy bemutatkoznak a TISZA új arcai is.

Szünetelhet az ivóvízellátás Marcalváros mindkét oldalán Győrben

A Bakonyi és a Lajta út kereszteződésében történt csőtörés. 

Holtan találták meg az eltűnt 2 éves miskei lány

A gyanú szerint a kislányt J. Dávid 24 éves miskei férfi ölhette meg.

Kampánynyitót tartott Szombathelyen a Mi Hazánk

Bemutatkoztak a párt új országgyűlési képviselőjelöltjei is.

Ismét behálóznak a textilek a Szombathelyi Képtárban

Jön a IX. Nemzetközi Textilművészeti Triennálé.