Lábodi Gábor: megszűnt a migrációs fenyegetettség nem csak Vas megyében, hanem az országban is

ugytudjuk.hu 2019-05-31 20:22:00
A Jobbik Vas megyei szervezetének alelnöke a tavalyi évre vonatkozó rendőrségi beszámolóra hivatkozva mondja mindezt.

Nemrég érkezett szerkesztőségünkhöz Lábodi Gábor, a Jobbik Vas megyei alelnökének a sajtóközleménye, amit most változtatás nélkül közlünk.

A Vas Megyei Közgyűlés májusi ülésén megkaptuk a tavalyi évre vonatkozó rendőrségi beszámolót, ebből idéznék néhány sort:

„… míg 2017. évben egy embercsempészt és tizennyolc illegális migránst (afgán, szír, ugandai, eritreai, tunéziai és iraki állampolgárokat), addig 2018-ban embercsempészt nem, azonban öt illegális migránst (afgán állampolgárokat) fogtunk el.



A 2018. évben történt elfogások alapján nehéz meghatározni a megyénket érintő migrációs útvonalakat, az azonban továbbra feltételezhető, hogy az államhatár megközelítésének fő módszere a vasút, illetve a gyorsforgalmi és főútvonalak használata. Közúton Budapestről alapvetően az M1-es autópályán és az M86-os autóúton, illetve a 8-as számú főúton közelítik meg az államhatárt. Vonattal a Budapest–Győr–Szombathely vonalon és innen tovább, a Szentgotthárd–Jennersdorf (Gyanafalva) között közlekedő járatokon vezet az illegális migránsok által igénybe vett útvonal.”


A fenti sorokból egyértelműen kiolvasható – ahogy az a megyei főkapitány is elmondta – gyakorlatilag megszűnt a migrációs fenyegetettség nem csak Vas megyében, hanem az országban is. 


A Btk. 338. § (1) kimondja: „Aki a köznyugalom megzavarására alkalmas olyan valótlan tényt állít, híresztel, vagy azt a látszatot kelti, hogy közveszéllyel járó esemény bekövetkezése fenyeget, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Minősített esetként a törvény a köznyugalom ténylegesen bekövetkező súlyos megzavarását, mint eredményt határozza meg.”


Egyszerű lenne a kérdésem: a Rendőrség miért nem indít nyomozást a fentiek alapján bizonyos politikai szereplők és önmagukat újságírónak nevező propagandisták ellen, akik folyamatosan a migrációval és annak erőszakos következményeivel fenyegetőznek, annak ellenére, hogy ez a tényekből kiolvashatóan jelenleg nem áll fenn? 
 

Lábodi Gábor

alelnök, Jobbik Vas megye

Szólj hozzá!

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.

A MÁV-val egyeztetett Pintér Bence

Előremutató fejlesztések jönnek a győri busz - és vasúti közlekedésben.  

“Ha meghalok nem szeretném, hogy migránsok tapossanak a síromon!”

Erősre sikeredett 10 percet tolt le Őriszentpéteren a Fidesz Vas 03-as választókerületi alelnöke a Tisza fórumán.

A Republikon Intézet szerint a Tisza stabilan őrzi előnyét

5 százalékponttal vezet a Tisza a Fidesz-KDNP előtt.

Megint elmarad a Balaton-átúszás

Idén már másodszor halasztanak a szervezők. 

Merlot a 2025-ös Savaria Karnevál legjobb bora

A villányi Agancsos Pincészeté az elismerés.

Elhunyt Kathi Béla erőemelő, testépítő

A 46 éves sportoló kerékpárbalesetet szenvedett.

Több helyen engedik be a szurkolókat a ma esti ETO meccsre, nem lesz gond a bejutásnál

A rendezők megnyitják az ETO Park Hotel felőli bejáratot is.

Győr ad otthont az Ülőröplabda Európa-bajnokságnak  

A magyar válogatottak számára eddig felemásan alakult a torna.

A KSH szerint tovább fogy a magyar népesség

Évről-évre egyre kevesebben leszünk. 

Több, mint 4 millió forint kárt okozott egy férfi Győrben, aki autókat tört fel 

Kalapáccsal törte be a szélvédőket, összesen 27 alkalommal.